שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בעוד חודש: היתרי בנייה במחיר למשתכן בהרצליה

ל"כלכליסט" נודע שהעירייה, האוצר ורשות מקרקעי ישראל סיכמו על מועד לתחילת הבנייה בשכונת גליל ים

ענת דניאלי 08:4805.03.18

למרות החששות מעיכובים בהקמת פרויקט מחיר למשתכן בשכונת גליל ים בהרצליה, נראה שהעבודות במקום יתחילו בחודשים הקרובים.

 

 

 

 

בישיבה שקיימו בשבוע שעבר בכירים באוצר, ברשות מקרקעי ישראל ובעיריית הרצליה, ושפרטיה הגיעו לידי "כלכליסט", סוכמו לוחות זמנים לעלייה על הקרקע של החברות המשתתפות בפרויקט. החברות הראשונות, שיקבלו את הקרקע לחזקתן בעוד כחודש, יהיו אזורים וסלע בינוי. חברות אלה כבר מצויות בהליכים מתקדמים

לקבלת היתרים להתחלת העבודות במקביל למסירת הקרקע.

 

הפרויקט של סלע נדל"ן, בשיתוף איסתא, כולל 224 דירות מהן 180 מוזלות לזכאים, לפי מחיר של 16 אלף שקל למ"ר, ואילו אזורים תבנה 156 דירות, מהן 125 לזכאים, לפי מפתח של 15.9 אלף שקל למ"ר. כלומר, בסך הכל צפויות החברות להתחיל לבנות כ־380 דירות בחודש הבא מהן כ־300 דירות מוזלות.

 

בישיבה סוכם גם על לוחות הזמנים לעלייה לקרקע של שאר החברות המשתתפות בפרויקט. אפריקה ישראל מגורים תקבל את הקרקע בעוד 4־5 חודשים, ואילו פרשקובסקי תקבל את הקרע בעוד כחצי שנה. רמי שבירו אמורה לקבל את הקרקע בעוד 3־4 חודשים, רק אם תעמוד בתנאי שהוצב לה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", עיריית הרצליה הוציאה לרמי שבירו צו הפסקת עבודה לאחר שזו החלה בעבודות ללא היתר וחרגה מקווי הבניין. כעת היא תוכל לקבל את הקרקע רק אחרי שתשיב אותה למצב הנדרש לפיתוח תשתיות.

 

העילה לקיום הישיבה היתה חששות הזוכים במכרז מחיר למשתכן בגליל ים מעיכוב הבנייה בשל עבודות הניקוז הנדרשות בנחל גלילות. הנחל חולף בשטח השכונה, והסטת התוואי שלו היא תנאי לקבלת היתר בנייה. המדינה והעירייה הסכימו שמתן היתרי הבנייה לא יותנה בהשלמת עבודות ההסטה, ושני הפרויקטים יבוצעו במקביל. אולם ההסדר החריג הזה מצריך אישור של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. לוחות הזמנים שנקבעו כעת מבוססים על ההערכה שהוועדה המחוזית של מחוז תל אביב תאשר את השינוי בתב"ע בסוף החודש, או לכל המאוחר לקראת סוף אפריל, אם יוגשו התנגדויות. נוסף לאישור הוועדה המחוזית דרוש גם אישור מרשות הניקוז.

 

מחברת אזורים נמסר: "לחברה שלושה מגרשים בגליל ים. כולם נמצאים בשלבים מתקדמים של תכנון ורישוי. החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של אישור התכניות מול מחלקת הנדסה בעירייה וצפויה לקבל אישור לדיון בוועדה לתכנון ובניה בימים הקרובים".

 

מאיסתא סלע נדל"ן נמסר: "התכנון נמצא בשלב מתקדם. בחלק מהמגרשים הוגשו תוכניות לעירייה ואנו ממתינים לכניסה לוועדה ולקבלת היתר בתנאים. החברה תפעל לקבלת הקרקע עם קבלת ההיתר".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x