$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

יפו תל אביב רכשה ב־37 מיליון שקל מבנה לשימור בת"א

הבניין ברחוב יהודה הלוי 33 בתל אביב שמכונה "בית פבזנר", נבנה בשנות ה-20. לדברי השותפים בחברה, בכוונתם לנסות ולקדם מאחורי המבנה מגדל למלונאות

ענת דניאלי 08:1922.02.18

חברת יפו תל אביב רכשה לאחרונה מבנה לשימור ברחוב יהודה הלוי 33 בתל אביב תמורת 37 מיליון שקל, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

הבניין נבנה בשנות ה־20 של המאה הקודמת על ידי יעקב פבזנר, מראשוני המתיישבים בתל אביב, ומכונה בית פבזנר. שטחו הבנוי 900 מ”ר המתפרסים על מפלס מסחר, מרתף, ושתי קומות מגורים. שטח מגרש הבניין הוא 585 מ”ר. עיריית תל אביב הכריזה על הבניין כמיועד לשימור קל, כאשר עיקר הדגש ניתן לשימור החזית.

 

 

בית פבזנר ברחוב יהודה הלוי 33 בת"א בית פבזנר ברחוב יהודה הלוי 33 בת"א צילום: עמית שעל

 

מאז הוקם ועד לאחרונה נשאר הבניין בבעלות משפחת פבזנר, וב־40 השנים האחרונות הוחזק במשותף על ידי ארבעת נכדיו של יעקב. כיום כולל הבניין עשר דירות וחנויות, שחלקן מגורים וחלקן מסחרי. בכוונת יפו תל אביב להוסיף למבנה 2.5־3 קומות, כך שיכלול 24־30 דירות קטנות בנות 2-3 חדרים בשטח של 45-65 מ”ר. קומת הקרקע תישאר לשימוש מסחרי. אדריכל הפרויקט הוא יניב פארדו.

 

לדברי השותפים בחברה, בכוונתם לנסות ולקדם מאחורי המבנה מגדל למלונאות, והם גם החלו במגעים בנושא מול עיריית תל אביב: “אזור זה של העיר הכולל את רוטשילד, הרצל ונחלת בנימין משופע גופים פיננסיים ובנקים. הבעיה היא שכיום בלילות האזור חשוך ונעדר פעילות, ומלון יוכל לתרום לאווירה במקום. מבנה שימור של 5 קומות לבד ייראה לא מתאים. דוגמאות לכך כבר קיימות באזור, למשל הבניין בשגרירות הרוסית ברוטשילד ששילב מבנה לשימור עם מגדל. אבל זה עוד תלוי באישורים”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x