$
חדשות נדל"ן

עסקת ענק: 1,500 יחידות דיור ייבנו בדרום תל אביב

חברת אזורים וקבוצת גבאי מדווחות היום על עסקת קומבינציה במסגרתה ירכשו 45 דונם בכפר שלם בתמורה ל-60 מיליון שקל. בנוסף, מוכרי הקרקע יקבלו 30% מהתקבולים ממכירת הדירות ו-38% מתקבולי שטחי המסחר

ענת דניאלי 10:3019.02.18

אזורים וקבוצת גבאי הודיעו היום (ב') על חתימת הסכם קומבינציה מול בעלי קרקע בשכונת כפר שלם בדרום תל אביב לרכישת שטח של כ-45 דונם, הכולל גם הפקעות ופולשים בשטח. החברות מתכוונות לקדם בשטח הקמה של כ-1,500-1,300 יח"ד ב-15 בניינים, עם דירות בנות 3, 4 ו-5 חדרים.

 

השטח תחום מצפון ע"י רחוב מעפילי אגוז ממזרח רחוב סנפיר וממערב רחוב אלנקווה.

 

אזורים דיווחה כי במסגרת ההסכם, היזמים ישלמו 60 מיליון שקל כמקדמה למוכרת הקרקע על חשבון תקבולים שיגיעו מן המכירות בפרויקט. 20 מיליון שקל שולם במועד ההסכם והשאר בפריסה של 18 חודשים. היזמים יתכננו ויבנו את הפרויקט כולו תוך שיישאו בהוצאות ועלויות נוספות שיחולו כתוצאה מכך.

 

מבחינת התקבולים בהסכם, המוכרת תקבל 30% מהתקבולים שיתקבלו ממכירת הדירות ו-38% מתקבולי שטחי המסחר שיבנו בפרויקט.

 

מימין אלי גבאי, בעלי קבוצת גבאי ודרור נגל, מנכ"ל אזורים מימין אלי גבאי, בעלי קבוצת גבאי ודרור נגל, מנכ"ל אזורים צילום: רועי בר

  

 

על פי התב"ע כיום, ניתן לבנות על הקרקע 480 יחידות דיור. אך היזמים מתכוונים להרחיב זכויות על פי תוכנית המתאר תא/5000 המאפשרת הגדלה של הזכויות בקרקע כאמור לכ-1,500-1,300 יחידות דיור.

 

הקרקע מוחזקת היום ברובה ע״י פולשים, והיזמים יהיו אחראים לקידום התכנון הכולל על חטיבת הקרקע. במסגרת התכנון יפונו גם שטחים ציבוריים באופן שיגדיל את השטחים הירוקים בשכונה, ישחרר דרכים שהיו חסומות ויספק מבני ציבור מסוגים שונים לשכונה.

 

 

22 דונם במתחם "חוות יפת"

 

לקבוצת גבאי פרויקטים נוספים בכפר שלם. במסגרת כך הקבוצה רכשה לפני כשנתיים וחצי קרקע בת 22 דונם, במתחם הידוע כ"חוות יפת", הממוקם בין הרחובות ששת הימים ומוצא, ובכוונת החברה להקים במקום פרויקט בן 700 יחידות דיור.

 

אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי ומנהל הפיתוח העסקי: "אנו מרחיבים את השקעתה בכפר שלם, לאחר שזיהינו את הפוטנציאל המשמעותי של השכונה העומדת בפני פריצת דרך מהותית בכל הקשור לפיתוח התשתיות וקידום התכנון של פרויקטים חדשים באזור". דרור נגל, מנכ"ל אזורים הוסיף: "מתחם כפר שלם ממוקם במקום אסטרטגי בסמוך לצירי התנועה לעיר ומקום מעברה העתידי של הרכבת הקלה. בכוונתנו ליצור במתחם תמהיל נכון של בנייה ,שטחים ירוקים ומבני ציבור".

 

את אזורים וקבוצת גבאי ייצגו משרד עוה"ד יגאל ארנון באמצעות עוה"ד עמליה משי, נפתלי ניר וניר רודניצקי. את בעלי הקרקע ייצג משרד עו"ד קוסובסקי באמצעות עו״ד עמינדב קוסובסקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x