$
חדשות נדל"ן

כביש 4 יוסט מערבה לטובת בניית אלפי דירות בפרדיס

תוכנית מתאר חדשה שאושרה ליישוב הסמוך לזכרון יעקב קובעת כי מקטע כביש 4 החולף בצמוד לו, יהפוך לשדרת עסקים ומסחר עירונית, ואילו תוואי כביש 4 יוסט מערבה על מנת לאפשר את הרחבת היישוב

אמיתי גזית 13:2318.02.18

תוכנית מתאר כוללנית חדשה ליישוב הערבי פרדיס שמצפון לזיכרון יעקב, אושרה בשבוע שעבר למתן תוקף על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, במנהל התכנון".

 

 

 

התוכנית יוצרת תשתית להרחבת היישוב, בעיקר מערבה, לשטח שיתפנה עם ההסטה המתוכננת של כביש 4 לכיוון מערב.

 

בשטח שיתפנה, יוקמו 4 שכונות חדשות, שיאפשרו ליישוב לצמוח מ-12 אלף תושבים כיום ליעד של 21 אלף תושבים בשנת 2035. תוכנית מפורטת לאחת השכונה המערביות כבר מקודמת בימים אלו בוועדה לתכנון מהיר (הוותמ"ל).

 

  צילום: אלעד גרשגורן

 

 

עוד כוללת התוכנית שלושה מתחמי תעסוקה חדשים ליישוב, וכן פארק על שטח של 110 דונם לאורך נחל דליה החוצה את פרדיס מדרום.

 

כיום נחשב מקטע כביש 4 שחולף ביישוב לפופולרי במיוחד בקרב מטיילים הפוקדים אותו מדי שבת, בשל החנויות והמסעדות הרבות הפזורות לאורכו. על פי תוכנית המתאר, מקטע זה יהפוך לרחוב שיפותח כשדרה עירונית ראשית, לאורכה מסחר ומגורים.

 

התוכנית הכוללנית אושרה לאחר דיון בהתנגדויות של המועצה המקומית שביקשה לאפשר את פיתוח השכונה המערבית החדשה עוד לפני הסטת כביש 4. הוועדה דחתה את ההתנגדות בטענה כי בניית השכונה תהפוך אותה למנותקת מהיישוב הוותיק.

 

ליאת פלד, מתכננת מחוז חיפה: "במקביל לקידומה של התוכנית הכוללנית, קידמה הוועדה המחוזית מספר תוכניות שיש להן חשיבות לפיתוח היישוב בהן תוכנית להסטת כביש 4 מערבה, שמהווה בסיס לקידום תוכנית בותמ"ל ותוכנית להקמת אזור תעסוקה בצפון, שיתרום לחיזוקו הכלכלי של היישוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x