$
חדשות נדל"ן

נדחתה עתירה של תושבי רמת אביב: מתחם מעונות הסטודנטים מילמן יורחב

ביהמ”ש המחוזי אישר לבנות בניין מגורים בן 144 דירות לצד בית מעונות הסטודנטים. העותרים טענו כי עליו לכלול 50 דירות בלבד

ענת דניאלי 08:1015.02.18

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה עתירה שהגישו תושבי שכונת רמת אביב נגד אישור תוכנית הבנייה שמקדמת קופת הפנסיה של הסוכנות היהודית בשטח בית מילמן, המשמש כמעונות סטודנטים, ברחוב טאגור.

 

"הגעתי לכלל מסקנה כי בהליכי אישור התוכנית ובהחלטות הוועדה המחוזית ולאחריה המועצה הארצית לא נפל פגם מהותי או חוסר סבירות בהפעלת שיקול הדעת, המצדיק התערבות בית משפט זה", כתבה השופטת רחל ברקאי בהחלטה.

 

יזמי הפרויקט הם קופת הפנסיה והתגמולים של עובדי הסוכנות היהודית, המחזיקה ב־50% מהזכויות בשטח, ו־SGG טגן, שותפות בין כמה אנשי עסקים, המחזיקה אף היא ב־50% מהזכויות. על פי התוכנית שאושרה בוועדה המחוזית תל אביב, המבנה בן שמונה הקומות יעבור שיפוץ כולל ותוספת קומה, וימשיך לשמש כמעונות סטודנטים מעל קומת מסחר. לצדו יוקם מבנה מגורים בן 16 קומות, הכולל 144 דירות ושש קומות מרתפי חניה.

 

בית מילמן ברמת אביב. ישופץ ותיבנה קומה נוספת בית מילמן ברמת אביב. ישופץ ותיבנה קומה נוספת צילום: עמית שעל

 

העתירה הוגשה על ידי עשרות משפחות המתגוררות בסמוך למתחם. העותרים טענו כי התוכנית המאושרת חורגת באופן מפליג מעקרונות תוכנית המתאר העירונית שאושרה רק לפני כשנה, המאפשרת לטענתם להקים 50 דירות בלבד בבניין הנוסף שיוקם. אף שלוועדה המחוזית שיקול דעת לחרוג ממסגרת זו, טענו העותרים כי החלטתה אינה סבירה.

 

השופטת ברקאי השיבה כי לא ראתה לנכון להתערב וכי "הוועדה המחוזית ראתה לנכון להיטיב עם היזמים בכל הנוגע לתוספת אחוזי הבנייה, כמבוקש בהינתן השיקום והשיפוץ המקיף אותו לקחו על עצמם לבצע לטובת ציבור הסטודנטים על דרך של שיפוץ מבנה בן שמונה קומות בן 200 מיטות שיעמוד לרשות סטודנטים בלבד. המיזם הפרטי מקדם אינטרס ציבורי, והוא העמדת יחידות דיור לסטודנטים המשוועים ליחידות דיור בסמוך לאוניברסיטה". עו"ד עמיעד גולדברגר, ממשרד עו"ד צבי שוב, המומחה לתכנון ובנייה: "ההחלטה משקפת את האווירה הכללית של דיור בר השגה, מחיר למשתכן והוספת שימושים ציבוריים כגון מעונות סטודנטים, שכולם באים לסייע למי שאין לו להגיע לדירה או לפחות לקורת גג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x