$
חדשות נדל"ן

רון חולדאי: "בגלל הצפיפות נגמר העידן שמתכננים דירות 5 חדרים"

ראש עיריית ת"א אמר בכנס השלטון המקומי כי הפתרון הוא בשיתופיות והוא יאפשר גם להקטין את הדירות וגם לוותר על הרכב הפרטי ולעשות שימוש מוגבר במבני ציבור; "מדוע צריך להחזיק רכב פרטי? תחשבו על היקפי השטחים שיתפנו בלי חניות וכבישים?"

דותן לוי 15:2113.02.18

ראש עיריית ת"א התייחס להיבט הנדלני ולתפסיה התכנונית הרווחת כיום ואמר, "נגמר העידן שמתכננים דירות 5 חדרים, הדירות חייבות להיות קטנות יותר, אין לנו ברירה", כך אמר היום (ג') רון חולדאי, ראש עיריית ת"א יפו ויו"ר פורום ה-15 בכנס Muni Expo בוועידת השלטון המקומי וקק"ל 2018.

 

 

 

לדברי חולדאי, "כל מ"ר בת"א עולה 60-50 אלף מ"ר. תחשבו על הבית שלכם שיש בו פינת אוכל גדולה ופינת אוכל במטבח. כמה משתמשים בפינת האוכל הגדולה? כנ"ל לגבי פינת המשחקים. אז מה יקרה אם נחלוק את השטחים המשותפים? המרחב המשותף תורם למפגש בין אנשים והפחתת הניכור שבמגורים בעיר.

 

"אותו הדבר לגבי הרכב הפרטי, מדוע צריך להחזיק רכב פרטי? תחשבו על היקפי השטחים שיתפנו בלי חניות וכבישים? בעזרת השיתופיות והקהילתיות ניתן להגיע למצב שמבני ציבור משמשים למגוון דברים במהלך כל היום, אני יודע שחלק מהדברים נראים קצת רחוקים, אבל אני מאמין שצריך להתחיל היום", אמר חולדאי.

 

 

דרום תל אביב דרום תל אביב צילום: דוד הכהן

 

עוד אמר ראש עיריית ת"א, כי "כשמסתכלים על העולם הגדול, אנחנו חווים היום תנועות הגירה עולמיות עצומות, תנועה הולכת וגוברת מהכפר לעיר וממדינות באזורי מלחמה וממדינות לא מפותחות אל העולם המפותח. הם מגיעים כולם למרכזי הערים, אתם מכירים את בעיית המהגרים שהעיר ת"א מתמודדת איתם ואפשר להיות בעד או נגד, אבל הבעיה היא צפיפות פיסית, עלייה במחירי הדיור ויותר אנשים שחולקים את אותו המרחב, מול התופעות האלה אנחנו לא יכולים להישאר עם תפיסת העולם של פעם".

 

חולדאי התייחס לאתגרים שעומדים בפני הערים ואמר כי האתגר המרכזי הוא איך להכיל יותר אנשים שבאים מרקע שונה על אותו השטח. "הפכנו להיות אחת המדינות הצפופות בעולם", אמר חולדאי, "ועד סוף המאה הזו היקף האוכלוסייה בישראל ישולש. אחת הדרכים העיקריות להתמודד עם הבעיות היא בשיתופיות, וזה לא ברמה האידיאולוגית, ולא קשור לכך שאני קיבוצניק בעברי, אלא אמצעי פרקטי להורדת עלויות המחיה ובנוסף זה מאפשר ליצור בניית קהילות. ניתן לזהות את זה כבר היום בחללי העבודה, זה צורך פחות מ"ר לעבודה במשרדים, ויש גם את תל אופן, אוטו תל ועוד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x