$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב מתרחבת: שכרה קומה במגדל דיסקונט בת"א

החברה הישראלית שהיתה מעורבת בפרשות בינלאומיות שנויות במחלוקת, שכרה משרדים בתל אביב בהיקף 1,100 מ"ר לחמש שנים. במהלך 2017 גייסה החברה 30 עובדים והשנה תגייס עשרות נוספים

דותן לוי 08:0307.02.18

חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב, בבעלות דן זורלא וד"ר אבי ינוס, חתמה לאחרונה על חוזה לשכירת הקומה ה־26 במגדל דיסקונט שבשדרות רוטשילד בת"א מחברת פנדום מקבוצת וייס. המעבר למשרדים החדשים נעשה השבוע.

 

מדובר בקומה בשטח של 1,100 מ"ר שעליהם תשלם בלאק קיוב דמי שכירות חודשיים של 135 שקל למ"ר וכן דמי ניהול בגובה 20 שקל למ"ר. חוזה השכירות נחתם לחמש שנים שבהן החברה תשלם 11 מיליון שקל. סכום זה כולל עלויות נלוות כשכירת מקומות חניה ועוד. עד היום שכרה בלאק קיוב משרדים בשטח של 600 מ"ר ברחוב מזא"ה בתל אביב, כך שהמשרדים החדשים ששכרה מצביעים על כוונות התרחבות משמעותית.

 

כיום מועסקים בבלאק קיוב 120 עובדים מתוכם 80 בישראל. במהלך 2017 גייסה החברה כ־30 עובדים חדשים, ועל פי הערכות, היא צפויה לגייס ב־2018 עשרות עובדים נוספים. לדברי גורמים בענף המודיעין העסקי, שלל הפרשות שבהן החברה היתה מעורבת לאחרונה, כולל אלה שבהן הוזכר שמה בהקשר שלילי (ראו בהמשך), גרמו לחשיפה שהגדילה את היקף הלקוחות של החברה והאיצה את התרחבותה.

 

לחברת בלאק קיוב מיוחסת קרבה לגורמים בכירים בישראל ובקהילת המודיעין, והיא מעסיקה בעיקר את יוצאי קהילת המודיעין הישראלי. פעילותה העיקרית היא במתן תמיכה לליטיגציה משפטית באמצעות איסוף מודיעין עסקי, איסוף ראיות וייעוץ אסטרטגי במסגרת תביעות, בוררויות וסכסוכים משפטיים.

 

 

מגדל דיסקונט. בלאק קיוב בקומה ה-26 מגדל דיסקונט. בלאק קיוב בקומה ה-26

 

שמה של בלאק קיוב עלה לכותרות כמה פעמים בשנים האחרונות, בין היתר בשל מעצר של שני עובדי החברה בחשד לריגול ברומניה, אך גם במקרים שבהם החברה הצליחה באמצעות מודיעין עסקי לחשוף פרשות שונות. המקרים הבולטים הם החזרת חברת אלסטום למכרז הקמת הרכבת הקלה, מציאת נכסיו של מוטי זיסר בשביל בנק הפועלים, חשיפת הקמפיין השלילי כנגד רמי לוי, והחלטת בית המשפט לטובת כפר גלעדי כנגד אבן קיסר.

 

המקרה המתוקשר ביותר שבו נחשפה פעילות החברה, ולא לחיוב, היה כאשר התברר כי נשכרה על ידי המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין אשר הואשם בהטרדות מיניות ואף במעשי אונס של נשים שעבדו עמו וזאת כדי למנוע את פרסומם של פרטים מפלילים עליו במסגרת החקירה.

 

הארווי ויינשטיין. רווחי בלאק קיוב מהחוזה ייתרמו לטיפול בקורבנות הארווי ויינשטיין. רווחי בלאק קיוב מהחוזה ייתרמו לטיפול בקורבנות צילום: איי פי

 

בלאק קיוב שלחה חוקרים תחת זהות בדויה להיפגש עם השחקנית רוז מקגוון, שהאשימה את המפיק באונס, כדי להבין ממנה מי הן הנשים שפנו לתקשורת. בעקבות חשיפת מעורבותה של החברה בפרשה נמסר על ידיה כי תתרום את כל רווחיה מהחוזה עם ויינשטיין לארגונים התומכים בקורבנות תקיפה מינית בתל אביב, לונדון וניו יורק.

 

בבלאק קיוב סירבו להגיב לידיעה.

 

קבוצת פנדום עוסקת בניהול ייזום והשבחה של נכסי נדל"ן בארץ ובעולם. מלבד בלאק קיוב משכירה החברה שטחי משרדים נוספים במגדל, ובעבר השכירה בו שלוש קומות לחברת פאלו אלטו נטוורקס שבבעלות ניר צוק. כמו כן, השכירה בעבר בניין ברחוב לילינבלום בשטח 3,150 מ"ר לחברת איירון סורס.

 

לדברי בעלי החברה רוני וייס, החברה מחזיקה בשתי קומות נוספות בבניין, בשטח כולל של 2,100 מ"ר, המיועדות להשכרה בטווח המיידי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x