חדשות נדל"ן

דירה להשכיר רכשה פרויקט מגורים בן 109 דירות בחיפה

הפרויקט נרכש במסגרת תוכנית "השכר ומהר" שמשמעותה רכישת פרויקטים למגורים מהמגזר הפרטי והשכרתם; הפרויקט בשכונת נווה שאנן צפוי להימכר למוסדיים; חברת דירה להשכיר מתכוונת לפרסם מכרז ל-1,000 יח"ד נוספות

דותן לוי 10:4805.02.18

דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, מוציאה לפועל פרויקט ראשון במסגרת תוכנית "השכר ומהר" אשר אושרה לפני כשנתיים ויכלול כ-2,000 יח"ד. החברה הודיעה כי רכשה פרויקט מגורים בשכונת נווה שאנן בחיפה והוא צפוי לשמש כפרויקט שכירות ארוכת טווח. בנוסף ליח"ד שנרכשו, בחברה אמרו כי בטווח הקרוב יפרסמו מכרז לרכישה של כ-1,000 יח"ד נוספות מהשוק הפרטי אשר ישמשו גם הן להשכרה.

 

 

 

הפרויקט שנרכש נבנה ביוזמת חברת שכטמן, ושלב ב' שלו כולל 220 יח"ד ב-5 בניינים. דירה להשכיר רכשה שני בניינים שלמים ובהם 109 יחידות דיור, בתמהיל של 3-4 חדרים. יחידות הדיור בפרויקט יושכרו בשכירות ארוכת טווח לתקופה של 15 שנים, במתכונת דומה לזו של יתר הפרויקטים שיזמה דירה להשכיר. המשמעות היא שדיירי הפרויקט ישלמו דמי שכירות קבועים לתקופות ארוכות טווח ויתגוררו בדירות מגורים חדשות אשר ינוהלו על ידי חברת ניהול וברמת תחזוקה גבוהה.

 

הדמיית פרויקט דירה להשכיר הדמיית פרויקט דירה להשכיר הדמיה : חברת שכטמן, חברה לבנין ופיתוח

 

 

מימון הפרויקט בוצע על ידי גוף מוסדי - מנורה מבטחים, אשר העמיד הלוואה של 100 מיליון שקל לטובת ביצוע העסקה. המימון שהתקבל ממנורה הינו על בסיס עסקי, כאשר בשלב ראשון דירה להשכיר תנהל את השלב היזמי של הקמת הפרויקט ואכלוסו בשוכרים, ולאחריו תמכור החברה את הפרויקט לגופים מוסדיים או לקרנות ריט למגורים, שיחזיקו וינהלו אותו כנכס מניב לאורך שנים. התכנית ליצור מלאי דירות להשכרה ארוכת טווח, גם בקרקעות פרטיות שאינן בבעלות המדינה, זאת במקביל לגידול בקצב השיווקים של קרקעות המדינה ליזמים.

 

בדירה להשכיר מסבירים כי, העמדת מימון ע"י גוף מוסדי דוגמת קרנות פנסיה, חברות ביטוח, קרנות השתלמות וכן הלאה, היא אחת מאבני הדרך לצירוף גורמים מוסדיים להשקעה בשוק השכירות המוסדית ארוכת הטווח בישראל.

 

מנכ"ל החברה עוזי לוי שיזם את תכנית "השכר ומהר" אמר היום: "אנו שואפים לקדם פרויקטים להשכרה ארוכת טווח בלב אזורי הביקוש והבחירה בהקמת פרויקט ׳השכר ומהר׳ הראשון, דווקא בעיר חיפה הנמצאת בתנופת פיתוח, תואמת את התפיסה הזו. זו גם העסקה הראשונה הממומנת ע"י גוף מוסדי גדול, ואני רואה בכך צעד גדול וחשוב בדרך לשילוב המוסדיים בהשקעות בשוק השכירות המוסדית ארוכת הטווח בישראל. בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים, תוך שימת דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חסכון משמעותי במשך הבניה ובעלויותיה״.

 

יו"ר דירה להשכיר, אודי אדמתי: "הפרויקט להשכרה ארוכת טווח בלב המטרופולין של חיפה, יספק אלטרנטיבה אמיתית לרכישת דירה. אני שמח שאנו בדירה להשכיר בוחרים להוביל פרויקט חכם בתהליך מהיר שיהיה חשוב מאוד לתושבי חיפה והסביבה. נמשיך לפעול למען הזוגות הצעירים והסטודנטים בחיפה, ולפעול להקמת פרויקטים נוספים בערים מרכזיות ברחבי הארץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x