$
חדשות נדל"ן

כחלון: ראש עיריית רעננה זאב בילסקי הוא המועמד ליו"ר מטה הדיור

בילסקי צפוי להחליף את אביגדור יצחקי, מי שמכהן בתפקיד יו"ר מטה הדיור מאז אמצע 2015. המינוי דורש אישור ועדת הבכירים בנציבות שירות המדינה והממשלה

נמרוד בוסו 19:1021.01.18

ראש עיריית רעננה זאב בילסקי הוא ראש מטה הדיור הבא, כך הודיע הערב (א') שר האוצר משה כחלון בחשבון הטוויטר שלו.

 

 

 

"תשובה לשאלה שהטרידה את הקשורת בתקופה האחרונה – המועמד שלי לתפקיד יו"ר מטה הדיור הלאומי – ראש עיריית רעננה זאב בילסקי", כתב כחלון.

 

בכך, צפוי בילסקי להחליף את אביגדור יצחקי, מי שכיהן בתפקיד יו"ר מטה הדיור מאז אמצע 2015, אז נכנס כחלון למשרד האוצר. כפי שפורסם בעבר, אמור יצחקי להתמנות לתפקיד יו"ר מפעל הפיס.

 

מינויו של בילסקי, שכיהן בעבר גם כיו"ר הסוכנות היהודית, צפוי להתבצע בחודש אפריל. הוא מצריך את אישורה של ועדת הבכירים בנציבות שירות המדינה וכן את אישור הממשלה, אך לא צפוי לעורר קשיים מיוחדים באף אחת מהגזרות הללו. 

זאב בילסקי זאב בילסקי צילום: עמית שעל

 

בילסקי אמר הערב בתגובה: "אני מודה לשר האוצר משה כחלון על האמון שהוא נותן בי במינוי לתפקיד כה חשוב ומשמעותי. אני רואה בתפקיד זה הזדמנות למלא שליחות לאומית ולטפל באחד הנושאים החשובים ביותר העומדים היום על סדר יומה של מדינת ישראל. אמשיך לכהן בתפקידי כראש עיריית רעננה עד כניסתי המוסדרת לתפקיד. אדאג להעביר את ראשות העיר בצורה מיטבית למי שיבחר לתפקיד".

 

בילסקי החל את דרכו הפוליטית הליכוד, מטעמו נבחר לראשונה לראשות העיר רעננה בשנת 1989. בסך הכל נבחר בילסקי לתפקיד 4 פעמיים ברציפות. את הקדנציה הרביעית קטע באמצע, כאשר מונה בשנת 2005 על ידי ראש הממשלה דאז אריאל שרון לתפקיד יו"ר הסוכנות. בילסקי שימש בתפקיד עד לשנת 2009, אז התפטר, התמודד ואף נבחר בבחירות לכנסת ברשימת קדימה בראשות ציפי לבני.

 

בשנת 2013 עם התפרקותה של קדימה חזר לפוליטיקה המקומית, ונבחר פעם נוספת לראשות העיר רעננה. כעת באה עזיבתו במועד רגיש מאד – חצי שנה לפני הבחירות לשלטון המקומי. לשאלה מי ימונה לממלא מקומו בחצי השנה שנותרה עשוייה להיות השפעה גדולה על זהות ראש העיר הבא של רעננה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x