$
חדשות נדל"ן

אושר השלב הראשון בחידושו של קניון ארנה בהרצליה

הוועדה המקומית אישרה את התוכנית שהוגשה על ידי קרן ריאלטי שרכשה את הקניון במהלך 2016., שתחבר את הקניון אל הים ואל המרינה; בשלב השני תבחן הקרן את האפשרות של תוספת זכויות בנייה

דותן לוי 19:5617.01.18

השלב הראשון בחידושו של קניון ארנה בהרצליה אושרה השבוע בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר. מדובר בתוכנית שהוגשה על ידי קרן ריאלטי שרכשה את הקניון במהלך 2016.

 

 

 

כאמור, מדובר בשלב הראשון של השינוי המתוכנן בקניון, כאשר מלבד אישור הועדה המקומית, ובשל הקרבה לים יידרש למהלך זה גם אישור של הולחוף (הוועדה לשמירה על הסביבה החופית). השינוי שאושר כעת אינו מוסיף לקניון זכויות בנייה, אך לפי היזמים – קרן ריאלטי הוא צפוי לחבר את הקניון לסביבתו ולנצל את הקרבה לים. במסגרת השינוי "יחרצו" את הקניון במספר מקומות לטובת מעברים לים, למרינה, ולרחוב אבא אבן. במקומות שבהם יהיו המעברים גם יוסר הגג כך שיוותר חלל פתוח.

 

 

קניון ארנה הרצליה (ארכיון) קניון ארנה הרצליה (ארכיון) צילום: אריאל בשור

 

בהמשך, בכוונת היזמים לגוון את התמהיל של הקניון לטובת עירוב שימושים, כאשר לצד העוגנים המסחריים ישולבו מתחמי בילוי ולייף סטייל, יתווסף אולם כנסים וכן חללי עבודה משותפים, וזאת על מנת שהמקום יעבוד 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. בשלב השני אשר אינו מותנה בשלב הראשון מתוכננת גם תוספת זכויות בנייה.

 

המהלכים של קרן ריאלטי המתמחה בהשבחת נכסים הם למעשה אלה שהובילו אותם מלכתחילה לרכוש את הקניון. בעת הרכישה הם זיהו שני דברים עיקריים: הראשון הוא שהקניון נחות משמעותית מבחינת המיקום אל מול המתחרים (בעיקר מול קניון שבעת הכוכבים), גם מבחינת הצירים וגם מבחינת האוכלוסיה, והשני, שהוא לא מנצל את יתרונות המקום שהם הים והמרינה, הוא אטום לסביבה במבנה הנוכחי ולא מנצל את יתרונות הסביבה שלו.

 

קרן ריאלטי רכשה את הקניון תמורת 335 מיליון שקל ושכרה לצורך תכננו מחדש את אדריכל העל הבריטי, נורמן פוסטר יחד עם האדריכל הישראלי אבנר ישר. בעת רכישת הקניון עמדה התפוסה שלו על 75% בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x