$
חדשות נדל

בעלי הקרקע הפרטית בשדה דב דורשים מהמדינה 1.08 מיליארד שקל דמי שימוש

דרישת התשלום היא לדמי שימוש בקרקעות שבהם פועל השדה עבור השנים 2017-2007. בנוסף, דמי השימוש שעל המדינה לשלם מאז ה-1.4.2017, המועד שבו אמור היה להתפנות חלקו האזרחי של השדה, עומד על 120.5 מיליון שקל

נמרוד בוסו 15:5115.01.18

חמשת מנהלי הגוש הגדול המייצגים את בעלי הקרקע הפרטית שבה פועל כיום שדה התעופה דב בתל אביב, שלחו הבוקר לשר האוצר משה כחלון ולרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) דרישת תשלום לדמי שימוש בקרקעות שבהם פועל השדה עבור השנים 2017-2007, על סך 1.084 מיליארד שקל.

 

 

 

עוד עולה מחוות הדעת השמאית שצורפה למכתב, שעליה חתומים השמאים שאול רוזנברג ויוסי ברק, כי דמי השימוש שעל המדינה לשלם מאז ה-1.4.2017, המועד שבו אמור היה להתפנות חלקו האזרחי של השדה, עומד על 120.5 מיליון שקל.

 

עו"ד רחל זכאי עו"ד רחל זכאי צילום: עטא עוויסאת

 

חמשת המנהלים הם עורכי הדין רחל זכאי, משה ליפקה, אליהו מינקוביץ, גלית רוזובסקי וד"ר מיכאל שפטלר. פנייתם באה כחודש וחצי לאחר שהגישו תביעה לבית המשפט השלום בהרצליה, לביטול ההסכם לפינוי השדה שעליו חתמו ב-2012 עם המדינה. זאת מאחר שלטענתם הפרה אותו הממשלה כאשר נתנה ידה לחקיקת החוק לדחיית פינוי שדה דב בחודש מרץ האחרון.

 

"המנהלים רואים בהתנהלות המדינה ובכלל זה התנהלותה בכל הנוגע לחקיקת החוק הפר של ההסכם המקורי", נכתב בפנייה לכחלון, "בנסיבות אלה זכאים בעלי הזכויות בחלקה לדמי שימוש ראויים בגין השימוש, החזקה וההנאה שעושה המדינה בחלקה... על כן נבקשכם להעביר למשרדנו בהקדם ולא יאוחר מ-30 יום את הסכומים , בתוספת הפרשי הצמדה וריבית".

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "חוק שדה דב הוראות מיוחדות קבע את זכותם של בעלי הקרקע בשדה דב לפיצויי הפקעה. הגורמים המוסמכים ידונו בפנייתם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x