$
חדשות נדל"ן

תוכנית רובע 4 בתל אביב תפורסם עד סוף מאי

ביהמ"ש אישר הסכמות בין שורה של עותרים ובהם לשכת המסחר ויזמי תמ"א 38 לעיריית ת"א. העותרים טענו שתוכניות הרבעים הופקדו באוקטובר 2012, וממועד נכנסו אזורים אלה לסחרור של חוסר ודאות

אמיתי גזית 15:3915.01.18
תוכנית רובע 4 בתל אביב תפורסם למתן תוקף עד ה-30 במאי, כך עולה מהסכמות שגובשו בין שורה של עותרים ובהם לשכת המסחר ויזמי תמ"א 38 לעיריית תל אביב, ואושרו על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב. בנוסף סוכם כי יאורך בשנה התוקף של היתרי בנייה שאושרו אך הותנו בכך שתוכנית רובע 4 תיכנס לתוקף.

 

 

 

במסגרת העתירה, שהוגשה באמצעות עוה"ד עפר טויסטר ומיטל טויסטר רוזנטל, ביקשו לשכת המסחר ויזמי התמ"א לקצוב לוועדות התכנון בת"א מועדים לכניסתן של תוכניות הרבעים לתוקף. התוכנית רבוע 3 קיבלה תוקף לפני ימים אחדים, אך לא כך באשר לתוכנית רובע 4.

 

לטענת העותרים, תוכניות הרבעים הופקדו באוקטובר 2012, וממועד זה הכניסו את אחד האזורים הפעילים ביותר בשוק הנדל"ן בעיר, לסחרור של חוסר ודאות.

 

עו"ד עפר טויסטר עו"ד עפר טויסטר

 

על פי העותרים למעלה משנה מאשרת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב היתרי בנייה בהתאם להוראות תוכניות הרבעים, תוך התנייתן בכניסת תוכניות הרבעים לתוקף. המשמעות היא שבשנה האחרונה פרויקטים שכבר קיבלו היתר בנייה לא יכולים להתקדם עד מתן תוקף לתוכנית רובע 4.

 

בשנים האחרונות מקדמת עיריית תל אביב ארבע תוכניות, תחת הכותרת הכללית "תוכנית הרובעים". לכל רובע בעיר הוכנה תוכנית ייעודית שנועדה לאפשר את התחדשותו, תוך שמירה על אופי הסביבה, ופישוט הליכי התכנון. את התוכניות לרובע 4, ו-3 החלה העירייה לקדם כבר לפני עשור, והם הופקדו בנובמבר 2012. בתקופת ההפקדה התוכנית נחשפת לציבור הרחב והוא מוזמן להגיש התנגדויות במטרה לשנות סעיפים בתוכנית.שתי התוכניות הללו גררו מאות התנגדויות שנשמעו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

 

האדריכלית שרי קלאוס ששמשה חוקרת להתנגדויות פרסמה בזמנו את מסקנותיה ובעקבות כך הוגשו התנגדויות למועצה הארצית לתכנון ובנייה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב היתה צריכה להטמיע את החלטות החוקרת והמועצה הארצית בהוראות המתוקנות של התוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x