$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

המדינה מכרה מגרש בכרם התימנים ב-104 מיליון שקל

רוכשת הקרקע, המיועדת לבניית 50 דירות, היא קבוצת נעמן, שזכתה במכרז רמ"י. הסכום משקף שווי קרקע של למעלה מ־2 מיליון שקל לדירה

נמרוד בוסו 07:4110.01.18

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מכרה מגרש לבניית 50 דירות בשכונת כרם התימנים בתל אביב ב־104 מיליון שקל לא כולל מע"מ, כך נודע ל”כלכליסט”. הסכום משקף שווי קרקע של למעלה מ־2 מיליון שקל לדירה. רוכשת הקרקע היא קבוצת נעמן, שזכתה במכרז לאחר שהצעת המחיר שלה היתה הגבוהה ביותר מתוך שמונה הצעות שהוגשו.

 

 

 

המגרש, בשטח של 1.3 דונם, ממוקם בפינת הרחובות הכובשים ותרמ"ב, בין שוק הכרמל מצדו המזרחי וחוף הים בצדו המערבי. כיום פועל במקום מגרש

חניה, בצמוד לגן משחקים. על פי תוכנית הבנייה, גובה הבנייה המקסימלי הוא שש קומות, והשטח הממוצע של דירה עומד על 80 מ"ר. כיום נע מחירה של דירה חדשה כזו סביב 4.5 מיליון שקל.

 

לפני כחודשיים חשף "כלכליסט" כי המכרז חרג ממדיניותו המוצהרת של שר האוצר משה כחלון, ולפיה כל קרקעות רמ"י המיועדות לבנייה רוויה יימכרו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. בתל אביב, שבה ערך הקרקע גבוה, מעדיפה רמ"י להמשיך לקבל את מקסימום התמורה בקרקע, ולפרסם מכרז שבו הזוכה הוא מי שהציע את ההצעה הגבוה ביותר עבור הקרקע. בעניין זה אמר מנהל רמ"י עדיאל שמרון כי בתל אביב רמ"י אכן מבקשת להמשיך לקבל את מלוא ערך הקרקע, וזאת כדי לממן הוזלות בשאר חלקי הארץ.

 

 

כרם התימנים (ארכיון) כרם התימנים (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

 

לדברי אביחי נעמן מבעלי הקבוצה, בימים אלה מקימה החברה שלושה מגדלי יוקרה בנתניה, וזהו הפרויקט הראשון שלה בתל אביב. "שמחים מאוד שזכינו, אנו מתכננים להקים קומפלקס דירות מהיוקרתיים בישראל. בעוד מספר חודשים נתחיל בשיווק, כאשר מחירי המכירה המוקדמת יחלו מ- 62 אלף שקל למ"ר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x