$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

ג'ורג' חורש יבנה מגדל בן 48 קומות בתל אביב ובניין משרדים בפתח תקווה

יבואן הרכב יעביר את מטה לקס מוטורס משכונת ביצרון לקומפלקס משרדים חדש שהוא בנה בפתח תקווה. בשטח שיתפנה בתל אביב יוקם מגדל משרדים ומלונאות

אמיתי גזית 08:0603.01.18

איש העסקים ויבואן הרכב ג'ורג' חורש צפוי לחנוך בשבועות הקרובים את בניין המשרדים בית לקסוס באזור התעשייה החדש במערב פתח תקווה. קבוצת יוניון, שבבעלות חורש, יזמה את בניית בניין המשרדים וצפויה להעביר אליו את מטה החברה־הבת לקס מוטורוס, יבואנית רכבי לקסוס. בניין זה כולל גם אולמות תצוגה ומרכז שירות. בעקבות המעבר יתפנה המגרש שבו שוכן המטה של לקס מוטורס ברחוב תובל בשכונת ביצרון בדרום תל אביב — שם מקדם חורש בימים אלה תוכנית לבניית מגדל משרדים ומלונאות בן 48 קומות, לצד מבנה מסחרי קטן בן שתי קומות, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

מימין הדמיית בית לקסוס בפתח תקווה ובית לקסוס ב תל אביב מימין הדמיית בית לקסוס בפתח תקווה ובית לקסוס ב תל אביב צילום: אדריכלים OKA, יאיר שגיא

 

 

את הבניין בפתח תקווה בונה הקבוצה בהשקעה מוערכת של 150 מיליון שקל. את השטח רכשה משפחת חורש ב־2014 מחברת א. דורי בעלות מוערכת של 10 מיליון שקל. בבניין החדש קומת מסחר, ומעליה שבע קומות משרדים בשטח כולל של כ־16 אלף מ"ר, מהם 3,500 מ"ר יוקצו ללקס מוטורוס. עוד יכלול הבניין חניון תת־קרקעי לכ־300 כלי רכב. גודל קומה טיפוסית בקומפלקס הוא כ־2,330 מ"ר ברוטו.

 

כיום מנהלת קבוצת יוניון משא ומתן עם כמה גופים גדולים בתחום ההייטק והפיננסים במטרה למצוא לקוח משמעותי שישכור שטח גדול נוסף בבניין. בשלב הבא תתאפשר השכרה של שטחי משרדים קטנים על ידי חלוקה של אחת מקומות הבניין. על פי הערכות, דמי השכירות יעמדו על כ־75 שקל למ"ר.

 

 

ג'ורג' חורש ג'ורג' חורש צילום: אוראל כהן

 

 

ברחוב תובל בתל אביב, בשטח שיתפנה לאחר מעבר לקס מוטורס, מקדמת יוניון מוטורס הקמת מגדל בן 48 קומות למשרדים ומלונאות. לפני שלושה שבועות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של תל אביב אישרה להפקדה את התוכנית. על פי התכנון, המגדל ימוקם צפונית לכיכר שתהיה חלק משביל הולכי רגל, שיוליך מערבה אל שדרות יהודית בשכונת מונטיפיורי ובהמשך אל רחוב הארבעה, באמצעות גשר יהודית המתוכנן להיבנות. בדופן אחרת של הכיכר תקים החברה מבנה מסחרי נוסף בן שתי קומות.

קבוצת יוניון של משפחת חורש מוכרת בעיקר בזכות יבואניות הרכב שבבעלותה: יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, ולקס מוטורס, יבואנית רכבי לקסוס. כמו כן הקבוצה משווקת את מותגי האופנה H&M ו־COS.

 

ירון שחר, מנהל מחלקת השקעות ומחקר ב־מ.א.ן נכסים, אומר כי בית לקסוס מצטרף לשורת פרויקטים שנבנים כיום באזור התעשייה של מערב פתח תקווה: “בקריית מטלון שמדרום לרחוב ז’בוטינסקי קבוצת ב.ס.ר בונה ארבעה מגדלי משרדים, מולם חברת מגדלי ישראל בונה שני מגדלים. עזריאלי קנתה לא מזמן קרקע בקריית אריה, ויתניה הצטרפה באוגוסט כשותפה לקרסו למגרש בקריית אריה, We Work שכרו שטח גדול מאמפא, ומליסרון סיימה לאכלס בניין משרדים מעל קניון עופר. מדובר ביזמים שמאמינים בעתיד של האזור בזכות הקו האדום של הרכבת הקלה שייחנך ב־2021 ויעבור בו. בנוסף לכך פתח תקווה הפכה אטרקטיבית לעסקים שמעדיפים לצאת מתל אביב שבה מחירי השכירות גבוהים”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x