שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נכנס לתוקף: קנסות של עד 2.5 מיליון שקל לקבלנים על עבירות בטיחות בבנייה

לפי ההחלטה, ניתן יהיה להטיל עיצום כספי של עד 35.3 אלף שקל על כל עבירה; ב-14 עבירות שבהן למפר רקורד נקי מהפרות בטיחות בשבע השנים האחרונות, יופקו התראות מנהליות

אמיתי גזית 13:5002.01.18

אתמול נכנס לתוקף צו הגברת האכיפה בבטיחות בעבודה, המאפשר הטלת עיצומים כספיים בגובה של עד 35,380 שקל כנגד קבלנים שבאתר הבנייה שלהם נרשמה עבירת בטיחות. הסכום המצטבר על עבירות בטיחות בבנייה יוכל להגיע עד 2.5 מיליון שקל לקבלן.

 

אתמול נערך דיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת ובו נקבעו דרגות העיצומים והכללים הבאים: בשום מקרה לא יופחת עיצום כספי שהוטל בשל הפרות של צווי בטיחות, צווי שיפור וצווי הפסקת עבודה; או במקרה של שימוש בכלים טעוני בדיקה שלא עבר בדיקת תקינות של בודק מוסמך. מדובר בכלים כגון: עגורנים (מנופים), מעליות, פיגומים ממוכנים ועוד.

 

כמו כן, תידחה על הסף כל בקשת הפחתה שתתקבל ממפר הוראות בטיחות, אם לא הפסיק את ההפרה או תיקן אותה. לעומת זאת תתאפשר הפחתה של עד 20% אם המעסיק נקט פעולות למניעת חזרה של העבירה.

 

ב-14 עבירות (מתוך 46 עבירות שבגינן מוטלים עיצומים) שבהן למפר רקורד נקי מהפרות בטיחות בשבע השנים האחרונות, יופקו התראות מנהליות, אבל אם הפר בשנית את אותה ההוראה לאחר שניתנה לו התראה, יוטל עליו עיצום כספי כפול.

 

 

תאונת עבודה בנהריה תאונת עבודה בנהריה צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x