$
חדשות נדל"ן

ארבעה מגדלים בדרך לשכונת ביצרון בת"א

התוכנית שאישרה עיריית ת"א תכלול 360 דירות ואלפי מ"ר של משרדים

אמיתי גזית 08:3521.12.17

חברת כלכלית ירושלים תקים מגדלים בשכונת ביצרון, המאופיינת בבנייה נמוכה. לאחרונה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של עיריית תל אביב לחברה להפקיד להתנגדויות תוכנית לארבעה מגדלים במתחם איווקו, בשדרות ההשכלה פינת רחוב הסוללים, מדרום לדרך השלום.

 

 

על פי התוכנית שני מגדלים של 35 קומות מיועדים למגורים ויהיו בהם 360 דירות; ובשני הבניינים האחרים ייבנו משרדים: עם מגדל אחד של 31 קומות ומגדל שני של 40 קומות. לדרישת העירייה, 30% מהדירות יהיו של שלושה חדרים או פחות, במטרה לפנות לצעירים. השטח הכולל של המשרדים יהיה 64 אלף מ"ר.

 

 

הדמיית פרויקט הסוללי הדמיית פרויקט הסוללי הדמיה: יסקי מור סיוון אדריכלים

 

להערכת מנכ"ל כלכלית ירושלים, דוד זבידה, בניית מגדל המגורים הראשון תתחיל עד ספטמבר 2018. השלמת בניית ארבעת הבניינים מתוכננת למועדים סמוכים, והתוכנית מבוססת על הערכה כי חברות ההייטק יעזבו בשנים הקרובות את אזור רוטשילד לטובת ציר יגאל אלון הסמוך — מרכז העסקים הראשי (מע"ר) המזרחי של תל אביב.

 

התוכנית אושרה בגרסה מעט שונה ב־2011, אך כלכלית ירושלים, שהיתה אז בשליטת אליעזר פישמן, לא קידמה אותה משום שסבלה מקשיים תזרימיים. המגרש מצוי בבעלות העירייה והוחכר לחברה עד 2054. החברה התקשתה לשלם את דמי החכירה ונבחן מודל לפיו העירייה תקבל את שני מגדלי המשרדים במקום התשלום. אך המודל לא הבשיל, והתוכנית התעכבה.

 

ב־2015 איבד פישמן את השליטה בחברה בעקבות חוב לבנק לאומי. הבנק השתלט על מניותיו, וכלכלית ירושלים נהפכה לחברה ללא גרעין שליטה, כשהאיש הדומיננטי בה הוא המנכ"ל דודי זביידה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x