$
חדשות נדל"ן

זוכי מחיר למשתכן בגליל ים מתנגדים לבקשת פרשקובסקי להגדיל את מספר הדירות

הפרויקט של פרשקובסקי כולל 350 דירות, מהן 280 מוזלות עבור זכאי התוכנית ו־69 במחירי השוק החופשי. החברה ביקשה תוספת של 80 דירות: "התכנון הנוכחי גורם ליצירת דירות רבות כלואות עם כיוון אויר אחד"

ענת דניאלי 09:2812.12.17

76 זוכי מחיר למשתכן בפרויקט בשכונת גליל ים בהרצליה הגישו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה התנגדות לבקשת החברה היזמית פרשקובסקי להגדיל את מספר הדירות בפרויקט (הקלת שבס). לטענת המתנגדים, הגדלת מספר הדירות בלי להגדיל את שטח הפרויקט תיצור ליקויים תכנונים: "התכנון הנוכחי גורם ליצירת דירות רבות כלואות עם כיוון אויר אחד. תכנון זה אינו תואם שום סטנדרט אדריכלי ראוי".

 

הפרויקט של פרשקובסקי כולל 350 דירות, מהן 280 מוזלות עבור זכאי התוכנית ו־69 במחירי השוק החופשי. החברה ביקשה תוספת של 80 דירות, מהן 63 יימכרו במסגרת התוכנית ו־17 בשוק החופשי. "אין אנו מבקשים לבטל את בקשות ההקלה שהגיש היזם, אלא מבקשים מהוועדה לבחון דרך שונה ליישום בקשות אלו, בצורה שתמנע ככל הניתן פגיעה בדיירים". לטענתם, לאחר שבדקו את התכנון יש לבצע שיפורים כדי להימנע מ”דירות כלואות וליקויים כתוצאה מדחיסה מאולצת”.

 

מפרשקובסקי נמסר: “התוכניות שהוגשו בגליל ים תוכננו עם עיריית הרצליה ומשרד השיכון תוך הקפדה יתרה על הפרמטרים בהם אנו אמורים לעמוד על פי המכרז. הקלת שבס מאפשרת להגדיל את מספר הדירות בשטח ואינה ייחודית לפרויקטי מחיר למשתכן. ניתן לראות כיום עשרות פרויקטים המתוכננים עם חמש דירות בקומה ללא כל פגיעה בערך הדירות”.

 

 

גליל ים. הוגשה בקשה לבניית 430 דירות בפרויקט גליל ים. הוגשה בקשה לבניית 430 דירות בפרויקט צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x