$
חדשות נדל"ן

הופחתה הארנונה של מרכז סוזן דלל בת"א ב־70%

ועדת הערר נימקה את ההחלטה בכך שמדובר במלכ”ר המשמש רק לפעילות תרבות. העירייה גבתה תעריף גבוה על המשרדים שלו

שירות כלכליסט 08:4207.12.17

ועדת הערר לענייני ארנונה בתל אביב קבעה כי יש להפחית ב־70% את דמי הארנונה הנגבים ממרכז סוזן דלל בהיותו מלכ"ר המשמש אך ורק לפעילות תרבות.

 

את הערר הגיש מרכז סוזן דלל נגד מנהל הארנונה בעיריית תל אביב, באמצעות עו"ד ישראל ארוגטי, בטענה שהמרכז זכאי לפטור חלקי מארנונה משום שהוא מלכ"ר העוסק בפעילות תרבות.

 

 צילום: אתר סוזן דלל

 

כיום נגבים דמי הארנונה של סוזן דלל לפי מספר סוגי שימושים: משרדים ושירותים (137 מ"ר), עליהם גובה העירייה 373 שקל למ"ר לשנה, אולמות (2,234 מ"ר) לפי של 66.81 שקל למ"ר לשנה, מגרש חניה ללא תשלום (429 מ"ר) לפי 43.82 שקל למ"ר. בסך הכל דמי הארנונה עומדים על כ־220 אלף שקל בשנה, שמהם גובה העירייה רק 110 אלף שקל מרצון העירייה לתמוך במרכז המחול. אלא שתמיכה זו מעולם לא עוגנה בדין, ובפועל גם הגבייה לאחר ההנחה גבוהה מהגבייה שנפסקה בדין.

 

בערר טען סוזן דלל כי אין מקום לגבות לפי תעריפים שונים של משרדים וחניה, שכן גם הם חלק מהמתחם ונדרשים לצורך ניהול המקום. מנגד, בעירייה טענו כי סוזן דלל לא הוכיח כי הנכסים הללו אכן משמשים לפעילות שלא למטרת רווח, שכן המרכז למחול משכיר את אולמות האירועים למטרות רווח.

 

ועדת הערר, בראשות היו"ר עו"ד אלון צדוק, פסקה כי אולמות המופעים במרכז סוזן דלל אינם משמשים למטרות רווח. גם טענת התעריפים הנפרדים התקבלה במלואה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x