$
חדשות נדל"ן

דרופבוקס ישראל שכרה אלפי מ"ר בעזריאלי שרונה

החברה מתרחבת ותעבור מהרצליה למגדל. לכלכליסט נודע כי שכרה את השטח לעשר שנים ב־33 מיליון שקל

דותן לוי 08:3823.11.17

חברת דרופבוקס (Dropbox), שמספקת שירות איחסון קבצים בענן, עומדת להרחיב את פעילותה בישראל. לאחרונה שכרה החברה שטח של 1,875 מ"ר בקומה ה־44 במגדל עזריאלי שרונה, והיא צפויה לעבור אליו בקרוב. זה שטח הגדול פי ארבעה משטחם הנוכחי של משרדיה בהרצליה, העומד על 440 מ"ר בלבד.

 

דרופבוקס נכנסה לישראל ב־2015 לאחר שרכשה את חברת הסטארט־אפ הישראלי CloudOn ומתוך כוונה להקים בישראל מרכז מחקר ופיתוח. כיום מעסיקה החברה בישראל עשרות בודדות של עובדים. על פי הערכות מספר העובדים שאפשר לאכלס במשרדים החדשים הוא בין 150־120.

 

 

 

מגדל עזריאלי שרונה מגדל עזריאלי שרונה צילום: יאיר שגיא

 

 

לאחרונה חתמה החברה עם עזריאלי על הסכם שכירות לתקופה של עשר שנים בעלות מוערכת של כ־33 מיליון שקל, המשקפת דמי שכירות חודשיים של כ־275 אלף שקל. מחיר זה הוא ברף הגבוה של דמי השכירות במגדל העומד על כ־140 שקל למ"ר.

 

שטחו הבנוי של מגדל עזריאלי שרונה הוא 118 אלף מ"ר וגובהו 61 קומות. המגדל כולל את שטח הקומה הגדול ביותר הקיים היום — כ־2,400 מ"ר לכל קומה. אכלוס מגדל עזריאלי שרונה החל לאחרונה, ועד כה חתמה החברה על הסכמי שכירות בשטח של כ־100 אלף מ"ר. רבות מהשוכרות הן חברות טכנולוגיה, בהן פייסבוק ישראל, ששכרה שטח של כ־12 אלף מ"ר, ואמזון ששכרה שטח של כ־24 אלף מ"ר. הסכמי השכירות במגדל נחתמו לתקופות של 20־7 שנים, ודמי השכירות עומדים על 140־105 שקל למ"ר.

 

מאיר מורגנשטרן, מנהל דרופבוקס ישראל אמר: "מרכז המו"פ של דרופבוקס בישראל גדל בהתמדה בשנים האחרונות. מגמה זו תימשך גם ב־2018, בין היתר הודות לגיוסים של בכירים לצוות שלנו. המעבר למגדל עזריאלי שרונה יאפשר לנו למשוך את הכישרונות המובילים בישראל ולאפשר לצוותים לעבוד בסינכרון מלא".

 

גדעון אברמי, סמנכ"ל קבוצת עזריאלי וראש תחום המשרדים בה, אמר כי "חברות ההיי־טק מהוות כ־85% מסך השוכרים במגדל, ובקרב פירמות וחברות ענק מתחומים נוספים. כ־95% משטחי ההשכרה למשרדים בפרויקט כבר במצב של חתימת הסכמי שכירות או החלפת טיוטות בשלבים מתקדמים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x