$
חדשות נדל"ן

כחלון על מחיר למשתכן: "המתקפות על התוכנית הן הוכחה שהפרויקטים טובים ומצליחים"

שר האוצר הודיע שההגרלה הראשונה לזכאי סדרה ב' בתוכנית, שתכלול כ-10 אלף דירות, תתקיים ב-3 בדצמבר. היום הושק פרויקט דיור להשכרה של חברת אביב ברמת השרון, בעוד תושבי העיר מפגינים נגד בנייה ללא תשתיות

דותן לוי 11:0620.11.17

ההגרלה הראשונה של זכאי סדרה ב' בתוכנית מחיר למשתכן תתקיים ב-3 בדצמבר בהיקף של כ-10 אלף דירות, כך הודיע היום (ב') שר האוצר משה כחלון במסיבת עיתונאים לרגל השקת פרויקט "אביב שלי" – פרויקט דיור להשכרה ביוזמה של המדינה ברמת השרון. דמי השכירות בפרויקט יתחילו מ-4,200 לדירת 3 חדרים בשכר דירה מפוקח. 

 

בהגרלה של מחיר למשתכן צפויות לצאת לשיווק דירות בירושלים, מעלה אדומים, מבשרת ציון, נתניה, אילת, באר יעקב, מודיעין, אופקים, אשקלון, בית שמש, דימונה, נצרת, עכו, עפולה, צפת, קריית ביאליק, ראש העין, רמלה, שדרות, כפר מנדא, כפר נַחְף והעיר סכנין.

 

בעת נאומיהם באירוע של כחלון, עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, וראש עיריית רמה"ש אבי גרובר, הפגינו תושבים מרמת השרון ומובילי המחאה ל"תכנון שפוי" אשר הניפו שלטים שבהם נכתב "בנייה ללא תשתיות אסון לדורות", "יצחקי, אנחנו הבאנו שקי שינה ואתה?", "נטו כחלון נטו פקקים", ועוד.

 

הדמיית פרויקט השכירות "אביב שלי" הדמיית פרויקט השכירות "אביב שלי" צילום: רפי דלויה

 

 

כחלון הגיב למחאה ואמר: "אנחנו רואים את המתקפות על תוכנית מחיר למשתכן ואני רוצה לומר שהן ההוכחה הכי טובה שהפרויקטים טובים ומצליחים, ככל שתוקפים אותנו יותר ככה נמשיך לבנות יותר".

 

ראש העירייה גרובר התייחס לפתרונות שמציעה התוכנית ואמר: "לא כולם מבוססים ברמת השרון, יש כאן אוכלוסייה גדולה שמשוועת לפתרונות דיור".

 

עוזי לוי אמר כי הם יציעו בקרוב פרויקטים בשכונת רמות בבאר שבע וכן בכרמיאל ובנצרת. בבאר שבע מדובר בשכונה שתכלול כ-500 יח"ד אשר מרביתן יוצעו לאנשי צה"ל כחלק ממהלך המעבר לנגב. בכרמיאל ובנצרת מדובר על פרויקטים של כ-200 יח"ד כל אחד.

 

דורון אביב יו"ר חברת אביב, דיבר על הקשיים שחווה הפרויקט ואמר כי הוא הוקם למרות הקשיים ואי הבנייה של המחלף כניסה ויציאה לכביש מספר 4. הוא עבר 2 ועדות ערר והתנגדויות ואף בית משפט לעניינים מנהליים. דפנה הרלב, מנכ"ל חברת אביב, הוסיפה כי כאשר ניגשו לפרויקט לא היה צורך במחלף וכי מסכת ההתנגדויות שעברו לא היתה תלויה בהם אלא בעיריית רמת השרון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x