$
חדשות נדל"ן

הזוכים טענו לליקויים, וביהמ"ש עיכב את פרויקט מחיר למשתכן בגליל ים

צו ארעי אוסר על שיווק דירות בפרויקט של חברת אפריקה ישראל מגורים, וזאת עד לדיון בעוד שבוע וחצי; כן נאסר על הוועדה המקומית להנפיק לפי שעה היתר בנייה

ענת דניאלי 21:2816.11.17

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ה') צו ארעי האוסר על שיווק דירות מחיר למשתכן בפרויקט של חברת אפריקה ישראל מגורים בהרצליה-גליל ים. זאת עד לדיון בעתירת הזוכים, שטוענים לליקויים בו - בעוד שבוע וחצי, בתאריך ה-26 בנובמבר.

 

 

 

עוד קבע בית המשפט כי בשלב זה תימנע הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה מלהנפיק היתר בנייה לפרויקט. על משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל (רמ"') ואפריקה ישראל מגורים להשיב לעתירה וכן לצו הביניים שהגישו הזוכים עד לתאריך ה-22 לנובמבר.

 

קיבוץ גליל ים קיבוץ גליל ים צילום: עמית שעל

 

"תכנון לקוי"

 

לפני כשבוע כ-100 זוכים בפרויקט של אפריקה ישראל מגורים עתרו לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד המשך קידום הפרויקט בו זכו. זאת בשל טענות מצדם לפגמים חמורים בתכנון הפרויקט וכן בדרישה לתשלום של מאות אלפי שקלים עוד בטרם שניתן היתר בנייה לפרויקט.

 

בעתירה שהגישו הזוכים טענו הם כי ההקלה שאותה אישרה הרשות המקומית לאפריקה-ישראל מגורים ואשר מאפשרת הגדלת מספר יח"ד ב-25% יצרה "תכנון לקוי מאוד תוך פגיעה מהותית וקשה באיכותן הסבירה של הדירות", נכתב. עוד ציינו כי כתוצאה מההקלה נוצרו שני סוגים של דירות "הסוג האחד דירות בתכנון איכותי בכל ההיבטים הינו תכנון דירות היזם. תכנון זה גרם בין היתר למחנק תכנוני של יח"ד למשתכן. והסוג האחר דירות למשתכן – באיכות תכנון ירודה מאוד הנובעת כאמור בין היתר ממחנק תכנוני שיצר תכנון דירות היזם".

 

"קומץ של דיירים המונעים מאינטרסים זרים"

 

אפריקה ישראל מסרה בתגובה כי "פרויקט סביוני גליל ים הינו פרויקט דגל של חברת אפריקה ישראל מגורים, והיא גאה בתכנונו, האיכותי והמרהיב, ללא כל פשרה. הפרויקט כפי שאושר עומד בתנאי המכרז וקיבל את אישור הוועדה המקומית והחברה המפקחת מטעם משרד הבינוי והשיכון כתואם באופן מלא את המפרט שנקבע במכרז.

 

"לצערנו קומץ של דיירים, המונעים מאינטרסים זרים, הגישו עתירה כנגד מימוש הפרויקט. תגובת החברה לעתירה טרם הוגשה ואולם יצוין כבר עתה כי מדובר בעתירה חסרת שחר ומקוממת, שדינה להידחות על הסף ואף לגופה. עד לדיון בעתירה אשר נקבע על ידי בית המשפט הנכבד למועד דחוף, עוכב הליך בחירת הדירות, לאכזבתם העצומה של מאות זוכים שייחלו לבחור את דירתם כבר ביום ראשון הקרוב. טענות העותרים הינן טענות סרק שנועדו להקטין את כמות הדירות ובכך לפגוע בלמעלה ממאה זוכים. החברה סמוכה ובטוחה כי טענות העותרים תידחנה במלואן וכי כבר לאחר הדיון ייקבע מועד קרוב להליך בחירת הדירות".

 

 

 

בתוך כך משתתפי ההגרלה הגדולה השנייה במחיר למשתכן מקבלים הערב את הודעות הזכייה. שר האוצר משה כחלון בישר על כך בשידור חי שקיים בעמוד הפייסבוק שלו. "עוד הערב החיים שלכם ישתנו – סוף סוף תהיה לכם דירה בבעלותכם. נכון, ייקח זמן לבנות אותה, אבל תהיה לכם דירה". להגרלה הגדולה השנייה במחיר למשתכן נרשמו 25,983 זכאי התוכנית, והוגרלו 10,934 דירות. העיר שבה נרשם המספר הרב ביותר של נרשמים היא ראשון לציון - 9,920 מתמודדים על 2,133 דירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x