$
חדשות נדל"ן

בניין באוהאוס בשד' רוטשילד בת"א נמכר ב־64 מיליון שקל

זכויות הבנייה במקום מאפשרות תוספת של 2.5 קומות, ובכוונת היזמים, אמיר יקותיאל וברק אברמוב, להשקיע בפרויקט כ־25 מיליון שקל. רוכש יחיד מתעניין ברכישת דירת טריפלקס שמחירה מוערך ב־45 מיליון שקל

דותן לוי 08:2409.11.17

יזם הנדל"ן אמיר יקותיאל, מבעלי חברת א.מ.י נדל"ן, ואיש העסקים ברק אברמוב, בעל רשת המסעדות ג'פניקה וקבוצת הכדורגל בני יהודה, חתמו לפני כמה ימים על חוזה לרכישת בניין היסטורי בשדרות רוטשילד בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". הבניין נרכש מיורשי משפחת סבירסקי, אשר התגוררה בעבר בבניין, ובשנים האחרונות משכירה את דירותיו.

 

 

כיום זהו בניין מגורים של 3 קומות (קומת קרקע ו־2 קומות עליונות) עם שבע דירות בשטח של 120 מ"ר כל אחת, וזכויות בנייה נוספות, שאותן בכוונת היזמים לנצל. על פי תוכנית בניין העיר (תב"ע) התקפה במקום, יוכלו היזמים להוסיף למבנה 2.5 קומות, וכ-700 מ"ר בנוי בסך הכל.

 

למבנה, הידוע "בית באומיל", ערך היסטורי ואדריכלי. הוא נבנה ב-1936 בתכנונו של האדריכל הנודע קרל רובין, אשר תכנן מבנים רבים בתל אביב ונחשב לאדריכל מוביל בסגנון הבאוהאוס. בין היתר תכנן רובין את בית הדר - בית המשרדים הראשון בתל אביב, בית רבקה גרינוולד (כיום במתחם מגדל הבינלאומי) ואת בית ורבין שברחוב יהודה הלוי. עם זאת, הבניין מיועד לשימור רגיל ולא מחמיר ולכן מאפשר ליקותיאל ולאברמוב לבנות בו תוספת.

הבניין כיום הבניין כיום צילום: אוראל כהן
בית באומיל בצילום הקטן הדמיה של התכנון העתידי בית באומיל בצילום הקטן הדמיה של התכנון העתידי

 

עוד מתכוונים היזמים לשפץ את המבנה הקיים, ולהוסיף לו מעלית וחניון תת קרקעי של 12 חניות. שטח הדירות הקיימות צפוי להצטמצם, כך שבכל קומה אפשר יהיה להוסיף דירה נוספת: שטח הדירות הקטנות יהיה 70 מ"ר עם מרפסת של כ־18 מ"ר; ושטח הדירות הגדולות יהיה 120 מ"ר עם מרפסת של 24 מ"ר. בסך הכל, לאחר התוספות, יכלול הבניין כ־18 דירות. היקף ההשקעה בפרויקט מוערך ב־25 מיליון שקל.

 

מימין: ברק אברמוב ואמיר יקותיאל מימין: ברק אברמוב ואמיר יקותיאל צילום: אורן אהרוני, אוראל כהן

 

הדירות בשלוש הקומות הראשונות צפויות להימכר ב־65 אלף שקל למ"ר, כך שמחירה של דירת 70 מ"ר יעמוד על כ־4.5 מיליון שקל. בשלב זה טרם נקבע מספר הדירות בקומות העליונות שיתווספו לבניין, היות שבימים אלה מנהלים היזמים משא ומתן עם רוכש יחיד שמעוניין לחבר את הקומות הללו לדירת טריפלקס בשטח 550 מ"ר עם מרפסת של 150 מ"ר. דירה זו צפויה לכלול מעלית פרטית. הסכום שדורשים היזמים תמורתה נע בסביבות ה־45 מיליון שקל.

 

לאחרונה הוגש תיק השימור הנדרש מכל מבנה לשימור בתל אביב, והערכה היא כי כבר בשנה הקרובה יתקבל היתר ותתחיל הבנייה. אדריכל הפרויקט הוא אורי שלום ממשרד STABILITY.

 

ברק אברמוב פעל עד היום בעיקר בעסקי המזון. הוא רכש את רשת ג'פניקה ב־2015 תמורת 50 מיליון שקל ומחזיק גם בקבוצת הכדורגל של בני יהודה. עו"ד אמיר יקותיאל ואחיו מעוז עוסקים בהשבחת קרקעות וייזום פרויקטים בתחום המשרדים, המסחר והמגורים. ביוני האחרון מכרו לחברת הביטוח כלל 75% ממרכז מסחרי באזור התעשייה נווה נאמן בהוד השרון תמורת 75 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x