$
חדשות נדל"ן

נחתם הסכם לבניית 5,700 דירות במגדל העמק בעלות של כמיליארד שקל

עד סוף 2019 תשווק רמ"י קרקעות מדינה לבניית 5,674 יח"ד. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ-1,500 דירות נוספות; כחלון: השר כחלון אמר כי "כוחות ואינטרסים אדירים פועלים כדי שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור. לא יעזור להם כלום"

נמרוד בוסו 13:1906.11.17

משרדי האוצר והבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ועיריית מגדל העמק חתמו היום (ב') על הסכם גג להאצת הבנייה למגורים בעיר.

 

 

 

על פי ההסכם, עד סוף 2019 תשווק רמ"י קרקעות מדינה לבניית 5,674 יח"ד, בתוספת לשטחי מסחר ותעסוקה. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ-1,500 דירות נוספות, מכח הקלת "שבס" (תוספת של 20%-30% בשטחי הבנייה לטובת הוספת יחידות דיור במסגרת הליך של הקלה). תקציב ההסכם עומד על כמיליארד שקל. 

מימין: גלנט, בדרה, נתניהו וכחלון בטקס מימין: גלנט, בדרה, נתניהו וכחלון בטקס צילום: דוברות מגדל העמק

 

על ההסכם חתמו שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, מנהל רמ"י עדיאל שמרון וראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה. בטקס השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ממשרד האוצר נמסר: "כלל תקציב ההסכם מסתכם בכמיליארד שקל, "מתוכם עבודות הפיתוח מוערכות בכ- 750 מיליון שקל, ועלות הקמת מוסדות ציבור וחינוך מוערכת בכ- 150 מיליון שקל. לעבודות שדרוג המרקם הוותיק בעיר הוקצו כ-75 מיליון שקל.

 

השר כחלון אמר כי "כוחות ואינטרסים אדירים פועלים כדי שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור. לא יעזור להם כלום". השר גלנט הוסיף: "פיתוח וחיזוק הפריפריה עומד לנגד עיניי כל הזמן. מדובר בהסכם גג משמעותי בעל חשיבות רבה לפיתוחה של העיר מגדל העמק. ראש העירייה ברדה אמר : "זהו רגע היסטורי למגדל העמק הנמצאת בתנופה גדולה וממריאה למימוש ׳הסכם גג׳ לבניית אלפי יחידות דיור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x