$
חדשות נדל"ן

ברגע האחרון: קבוצת הרכישה יונייטד שרונה הצליחה לממש את רכישת הקרקע

הימים האחרונים היו מורטי עצבים לאחר שחלק מחברי הקבוצה חזרו בהם מההחלטה לחתום ובשל כך לקבוצה היו חסרים כ-40 מיליון שקל כדי להעביר לרשות מקרקעי ישראל; בעקבות התגייסות של חלק מהחברים ומכירת דירת פנטהאוס הצליחו בקושי לגייס את הכסף

דותן לוי 16:1930.10.17

בתום תקופה מורטת עצבים שבמסגרתה ניסו חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה לגייס את הסכום הנדרש לצורך מימוש הקרקע הצליחה היום (ב') אחר הצהריים קבוצת יונייטד שרונה להשלים את הסכום הנדרש ולהעביר את הכסף עבור הקרקע לרשות מקרקעי ישראל.  

 

 

עלות הקרקע בשרונה נקבעה על 1.24 מיליארד שקל – גובה הצעתה של הקבוצה במכרז, והוא עבר לרשות מקרקעי ישראל (בניכוי המקדמה שכבר שולמה). בסך הכל העבירה הקבוצה 1.06 מיליארד שקל, סכום זה מהווה 85% מעלות הקרקע כאשר 15% מסכום התשלום – 180 מיליון שקל הועברו לאחר זכיית הקבוצה.

 

בשבועות האחרונים לקראת המועד האחרון להעברת הכסף עברה הקבוצה מספר טלטלות כאשר חלק מחברי הקבוצה הודיעו כי הם מסרבים לממש את הקרקע ומעדיפים כי יחלטו להם את הערבות – עלות של כ-400-300 אלף שקל לכל רוכש ובלבד שלא ידרשו להמשיך ולהוסיף כספים מבלי לדעת מהי העלות המדויקת הנדרשת להשלמת הפרויקט.

 

הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט צילום: יונייטד שרונה

 

לפני כשבוע, הוחלט על ידי החברים לממש את הקרקע ולהעביר את ניהול הקבוצה לידי חברת בסר, אך נותרה קבוצה של כ-30 מתנגדים אשר סירבו לחתום על הסכם ההלוואה. בימים האחרונים הצליחה הקבוצה להחתים את מספר החברים הנדרש לצורך קבלת הלוואה מילין לפידות, וחלק מהדירות של חברים שפרשו נמכרו.

 

עם זאת, חלק מחברי הקבוצה שהודיעו כי יחתמו על מסמכי ההלוואה לא עשו כן, וחברים אחרים שחתמו על ההסכם עשו זאת תחת מחאה ובילין לפידות סירבו להעביר את הכסף עבורם. בסך הכל הועברו לקבוצה מילין לפידות 225 מיליון שקל אך נותר פער של כ-40 מיליון שקל לצורך השלמת הסכום. לאור זאת נמכרה בימים האחרונים דירת פנטאהוז בשטח של כ-500 מ"ר ובתמורה ל-24 מיליון שקל. כמו כן, חלק מחברי הקבוצה הסכימו לשאת בעלות נוספת שתוחזר להם בהמשך.

 

למרות השלמת הרכישה, חלק מחברי הקבוצה סבורים, כי גם כעת לאחר שהושלמה הרכישה הבעיות של הקבוצה טרם נפתרו. בין אלה שתמכו במימוש הקרקע יש הסכמה כי יש להשית את ההוצאות אשר נגרמו לקבוצה בימים האחרונים על קבוצה של חברים שסירבו לחתום, ולאור זאת, הערכה היא שכעת יוגשו תביעות וכן שחלק מהחברים ימכרו את זכותם הלאה.

 

מהלך נוסף שביצעה הקבוצה לפני כשבוע וחצי היה למכירת החניון הציבורי במתחם לאפריקה ישראל ומליסרון, בתמורה ל-51 מיליון שקל. הצפי המתוכנן לתחילת הבנייה לפרויקט הוא ברבעון הראשון ל-2018.

 

בסך הכל העבירה הקבוצה 1.06 מיליארד שקל, סכום זה מהווה 85% מעלות הקרקע כאשר 15% מסכום התשלום – 180 מיליון שקל הועברו לאחר זכיית הקבוצה.

 

על רקע השלמת התשלום על הקרקע אמר מוטי פלד, מנכ״ל ובעלים משותף של מינהל מגורים ישראל: ״אנו שמחים על מימושה הסופי של הקרקע לפרויקט הייחודי והיוקרתי, שאת קידומו ותכנונו ליווינו מהיום הראשון לאחר הזכייה במכרז. על אף כל האתגרים, וחרף כל המבקרים שמולם נתקלנו לאורך הדרך, הצלחנו להשלים את התשלום על הקרקע, ולאפשר עבור הרוכשים שלנו להתקדם לעבר מימוש אחד הפרויקטים היוקרתיים ביותר שנראו בישראל״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x