$
חדשות נדל"ן

יד 2 מכונס נכסים: הפנהטאוז של אורן קובי באקירוב מוצע למכירה. מה המחיר?

מדובר במיני פנטהאוז בקומה 33 בשטח של 220 מ"ר ששייך לבעל השליטה בקבוצת אדמה. לפני כשנה הוציא ביהמ"ש צו פירוק קבוע לקבוצת החברות של קובי. קובי נאבק בהחלטה השופט אורנשטיין כפושט רגל

ענת דניאלי 12:1424.10.17

הפנטהאוז של אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה מוצע למכירה. הדירה שוכנת בקומה 33 במגדלי אקירוב היוקרתיים בצפון תל אביב. בשטח של 220 מ"ר, כוללת שתי מרפסות בשטח של כ-46 מ"ר. הדירה פונה לכיוונים מערב צפון ומזרח ולכן בעלת נוף לים. כמו כן, צמודות לה 3 חניות תת קרקעיות.

מבדיקת "כלכליסט" עם השמאי דני טרשנסקי ממשרד קמיל־טרשנסקי־רפאל עולה כי עלות מיני הפנטהאוז מוערכת בכ-18 מיליון שקל. כמו כן נודע כי הנכס פורסם למכירה כבר שלוש פעמים, אך התקבלה רק הצעה אחת, של 16 מיליון שקל - מתחת למחיר המינימום שדורש הכונס מטעם ביהמ"ש. לפי מקורבים לכונס, עו"ד חגי אולמן, ראש מחלקת חדלות פירעון במשרד יהודה רוה ושות', הוא לא ירד ממחיר של כ-20 מיליון שקל.

 

אורן קובי אורן קובי צילום: עמית שעל, אוראל כהן

 

לפני כשנה אישר נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין את מכירת נכסיו של אורן קובי. על פי אולמן, נכון להיום (ג') נמכרו כל נכסיו האישיים של קובי בהם דירה במגדלי YOU, שתי דירותיו של קובי בשוהם וכן נכס בבאר שבע.

 

 

המודעה בעיתון למכירת הנכס המודעה בעיתון למכירת הנכס

 

אורן קובי נלחם בפשיטת הרגל

במקביל למכירת נכסיו, קובי מנסה להילחם במצב בו יוכרז כפושט רגל. ביום ראשון התקיימה אסיפה עם הנושים במסגרתה קובי הציע הסדר חוב הכולל העברה של 2.5 מיליון שקל בעת החתימה והשלמה 5 מיליון שקל בתוך שנה. וכן לאחר מכן בתוך 10 שנים ישלם קובי 20 מיליון שקל לנושים ומדובר לטענתו בהחזר המלא של החובות. את ההצעה הציגו באסיפת הנושים באי כוחו של קובי, עורכי הדין שמוליק קסוטו, אילן שביט וחן סיטבון.  

 

אורן קובי אורן קובי צילום: צביקה טישלר

 

כבר בחודש יולי האחרון, הכריז אורנשטיין על קובי כפושט רגל. עם זאת סייג השופט את החלטתו וכתב כי ההכרזה תכנס לתוקף רק לאחר חודש ותבוטל אם קובי יגיש הצעת הסדר מגובה ב"בטוחה בנקאית הולמת" אשר תאושר באסיפת נושים.

 

חגי אולמן ממשרד יהודה רוה מסר על הצעת ההסדר: "לעניות דעתי, אין כל וודאות לקיום העסקה במלואה, אך יש סבירות גבוהה כי 5 מיליון שקל שהובטחו שיועברו בתוך שנה, אכן ישולמו. החייב מעוניין להימנע מסטיגמה של פושט רגל, אשר תפגע קשות ביכולתו לקיים עסקים בעתיד. לכן, הוא מהמר על הצעה שלא בטוח שיעמוד בה. כמו כן, החייב כבר שהה במעצר ולא מעוניין לחזור לשם. אם תהליך ההסדר יתקבל, זה בהחלט יוכל לעזור לו במאבקו להימנע ממאסר. כמו כן, החייב ציין כי על מנת שיוכל להשלים את חובו לנושים, הוא צריך לקיים את עסקיו בחו"ל, שם פוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x