• תפריט
חדשות נדל"ן

בשל ריבוי תלונות של רוכשים ב"מחיר למשתכן": כחלון יזמן לשיחה את מנהל החברה המפקחת

תלונות רבות שנשמעות לגבי איכות הבנייה וסטיות של קבלנים מהמפרט גרם לכחלון לזמן את מנהל י.ת.ב לשיחה. במשרד השיכון זיהו כבר לפני כמה חודשים כי החברה מתקשה לעמוד בעומס הפרוייקטים

נמרוד בוסו 12:1623.10.17

שר האוצר משה כחלון יזמן את מנהל י.ת.ב - החברה שנשכרה על ידי המדינה על מנת לפקח על איכות הבנייה בפרויקטי "מחיר למשתכן" לשיחה. כך אמר כחלון במהלך פגישה שקיים ביום חמישי עם רוכשי דירות הנבנות במסגרת היוזמה, וזאת לאור המספר הגבוה של התלונות שהושמע בשיחה לגבי איכות הבנייה וסטיות של קבלנים מהמפרט המחייב של משרד השיכון.

 

במפגש, אליו הוזמנו נציגים ממספר רב של פרוייקטי מחיר למשתכן ומחיר מטרה, נכחו גם ח"כ רועי פולקמן (כולנו), ומספר פקידים ממשרד האוצר וממשרד השיכון.

 

 

 

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אוראל כהן, ענבל מרמרי

 

 

י.ת.ב היא החברה שזכתה במכרז שפרסם משרד השיכון, על מנת לפקח על כלל הפרויקטים הנבנים במסגרת מחיר ומשתכן ומחיר מטרה. פיקוח זה מתחיל כבר בשלב הגשת בקשה להיתר הבנייה, כאשר על החברה לוודא כי אלה תוכננו בהתאם לתנאי המכרז והמפרט שעליו התחייבה. עוד על החברה לאשר את חוזי רכישת הדירה שמציע הקבלן לרוכשים, ולבסוף לפקח על הביצוע ועל המוצר המוגמר. אולם, מאז החלה היוזמה התקבל מספר רב של תלונות מצד רוכשים אודות טיפול לא מספק מצד החברה בתלונותיהם – תלונות אשר חזרו גם במהלך המפגש עם שר האוצר.

 

יש לציין כי במשרד השיכון זיהו כבר לפני מספר חודשים כי החברה מתקשה לעמוד בעומס הפרוייקטים ופרסמו מכרז לחברה נוספת שתפקח אף היא על הבנייה. לפני כחודש נסגר המכרז וזהות הזוכה תיוודע בקרוב.

 

מחברת י.ת.ב לא נמסרה תגובה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x