$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

האכלוס הראשון של מחיר למשתכן: בשבוע הבא בעפולה

בשלישי הבא ייכנסו הזוכים הראשונים של פרויקט מחיר למשתכן לדירותיהם בעפולה. פרסום תוצאות ההגרלה הגדולה השנייה עשוי להידחות

ענת דניאלי 06:4518.10.17

פרויקט ראשון של מחיר למשתכן צפוי לאיכלוס ביום שלישי הקרוב, כך נודע ל"כלכליסט". הדירות הן בשכונה החדשה C1 בעפולה. בשלב הראשון יאוכלסו 54 דירות בארבעה בניינים, מתוך סך של 235 דירות ב־16 בניינים שכולל הפרויקט כולו.

 

 

 

דירות מחיר למשתכן בעפולה. המסירה הוקדמה ביותר משנה דירות מחיר למשתכן בעפולה. המסירה הוקדמה ביותר משנה צילום: גיל נחושתן

 

 

את הפרויקט "משתכן בעמק" בנתה י.ס.ד בעמק, שבבעלות היזם דודו אוחיון וסאלח עאבד, תוך פחות משנתיים, לאחר שבאוקטובר 2015 זכתה במכרז מחיר למשתכן הראשון שפרסמה המדינה. הצעת החברה למ"ר בנוי שיקפה מחיר ממוצע סופי של 640 אלף שקל לדירה.

 

תוך ארבעה חודשים קיבלה החברה היתר בנייה ובמרץ 2016 התקיימה הגרלה, ובה השתתפו יותר מ־8,000 זכאים. מהחברה נמסר כי יתר 12 הבניינים שבפרויקט, בני ארבע עד שש קומות, יאוכלסו תוך חצי שנה הקרובה.

 

על פי החוזה שחתמה עם משרד השיכון, החברה התחייבה למסור את הדירות בדצמבר 2019 והמסירה הוקדמה ביותר משנה. לדברי אוחיון "תהליך ההקמה תלוי בעיקר ביזמים. אפשר לעשות זאת באופן מהיר". ולמרות הביקורות "הדיירים מקבלים דירות באיכות מאוד גבוהה. ולא 'שיכוני כחלון'". ממשרד האוצר נמסר: "אנו מברכים את דיירי מחיר למשתכן בעפולה לרגל קבלת המפתחות לדירתם החדשה"

 

בתוך כך, בג"ץ החליט השבוע שלא להיענות לבקשת המדינה להקדים את מועד הדיון בעתירות תושבי שהם נגד הגרלת "מחיר למשתכן" ביישוב במסגרת "ההגרלה הגדולה" השנייה של מחיר למשתכן, בה יוגרלו 11.5 אלף דירות מוזלות ב־22 יישובים, ההחלטה עלולה להביא לדחיית ההכרזה על התוצאות.

 

העותרים הנמנים על "סדרה ב'" של זכאי משרד השיכון — מחוסרי דירה שהוציאו את אישור הזכאות מאוחר יחסית — טוענים כי לא יוכלו לזכות בדירה במסגרת התוכנית ביישוב שבו גדלו שכן השטח המתוכנן לבנייה נועד לפרויקט לזכאים בתוכנית מסדרה א'.

 

העותרים טענו באמצעות עו"ד אפי מיכאלי כי ההגרלה שנערכה בישוב ל־142 דירות של בני המקום לא כוללת אותם ועל כן "מונעת כל סיכוי לזכות ברכישת דירה שכן זו עתודת הקרקע האחרונה", נכתב בעתירה. בעקבות העתירה בג"ץ קבע דיון ל־29 באוקטובר ועד אז הקפיא את ההגרלה שנערכה לדירות בשהם, מה שעשוי להוביל לעיכוב כללי בהודעות תוצאות ההגרלה במועד שנקבע מראש ל־31 באוקטובר.

 

בקשת הזכאים מסדרה א', המתנגדים לדרישת העותרים מסדרה ב', להצטרף כמשיבים לעתירה אושרה על ידי השופט עוזי פוגלמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x