$
חדשות נדל"ן

אבן גבירול בת"א: קרקע ועליה בית בן 101 שנה נמכרה תמורת 21.5 מיליון שקל

הרוכשות, ויתניה וויה נדל"ן, מנהלות מו"מ עם דיירי בניינים סמוכים על פרויקט פינוי-בינוי. במקום צפוי לקום חניון תת-קרקעי לטובת תושבי האזור

דותן לוי 14:3127.09.17

חברת ויתניה רכשה בשיתוף עם חברת ויה נדל"ן קרקע ברחוב אבן גבירול פינת השופטים בתל אביב בתמורה ל-21.5 מיליון שקל, בתוספת מע״מ. 2 החברות נמצאות בימים אלה במגעים מתקדמים עם דיירי הבניינים הסמוכים ברחוב אבן גבירול 43-51, וכן עם דיירי הבניין הסמוך ברחוב השופטים 27 במטרה לצרפם לפרויקט פינוי בינוי כולל באזור. מטרת הפרויקט היא לנצל הזדמנות לבניית חניון תת קרקעי רחב ידיים שישרת את בנייני הרחוב שיצטרפו לפרויקט.

 

הבית באבן גבירול פינת השופטים בתל אביב הבית באבן גבירול פינת השופטים בתל אביב צילום: ניר לוי

 

 

הבית שניצב על הקרקע שנרכשה הוא בן 101 שנים, והחזיקו בו יורשים במשך יותר מ-50 שנה. לאחר מו״מ ארוך מכרו היורשים את הקרקע והבית לחברות, כאשר המטרה המקורית הייתה להקים במקום הבית הישן בניין בן 7 קומות עם 15 דירות.

 

ניר לוי, מנכ״ל ויה נדל״ן, הסביר, כי התב״ע באזור אבן גבירול לא מאפשרת כניסה לחניה מהרחוב לבניינים שיבצעו הריסה ובניה, אלא רק לבניינים הניצבים לרחוב, כאשר הכניסה לחניה תגיע מהרחוב הניצב. "הקרקע שקנינו נמצאת במיקום היחיד המאפשר גישה רחבה לחניון גדול, וכך מדובר בהזדמנות שלא תחזור על עצמה לבניינים הסמוכים להצטרף לפרויקט שבו הם יקבלו חניון גדול ומרווח״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x