$
חדשות נדל"ן

23 אלף דירות בהמתנה: הוקפאה תוכנית תעש ברמת השרון

זאת בהמשך לעתירה של עיריות רמת השרון והרצליה, בטענה שבמתחם קיים זיהום קרקע מתמשך הנובע מפעילות תעש; ההקפאה - עד פברואר

דותן לוי 15:0926.09.17

עיכוב נוסף בתוכנית הבנייה הגדולה ביותר במרכז הארץ בתעש רמת השרון. שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, מיכל אגמון גונן, הסכימה לבקשת המדינה לדחות את הדיון בתוכנית אשר היה אמור להתקיים בימים האחרונים, וקבעה כי הדיון בתוכנית ידחה לתחילת פברואר 2018 וכי בזמן שנותר עד לדיון, התוכנית לא תקבל תוקף ולא יינקטו כל פעולות בקרקע מלבד צעדים שנועדו לטיהור.

 

 

 

החלטת בית המשפט ניתנה במסגרת עתירה שהגישו עיריות רמת השרון והרצליה וכן גופים נוספים ובהם עמותת אחל"ה – איכות חיים לתושבי השרון, החברה להגנת הטבע ואדם טבע ודין, נגד החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה לאשר את תוכנית תעש השרון. בפברואר האחרון אישרה המועצה הארצית את תוכנית מתחם תעש השרון, להקמת 23 אלף יחידות דיור בשטח של כ-7,400 דונם. צפי האוכלוסייה העתידי שאמור להתגורר בשטח זה עומד על כ-80 אלף תושבים.

  

 מתחם תעש רמת השרון מתחם תעש רמת השרון צילום: שאול גולן

 

בעתירתן טענו עיריית רמת השרון ועיריית הרצליה, כי במתחם קיים זיהום קרקע מתמשך הנובע מפעילות תעש. ממסמכי התוכנית עצמה עולה כי הקרקע מזוהמת בחומרי נפץ והדף וחומרים מסוכנים אחרים, חלקם אף מסרטנים, החושף את כל תושבי האזור ובפרט המשתכנים העתידיים בו, לסכנה בריאותית ובטיחותית חמורה.

 

בעתירה נטען, כי בהחלטה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטו לדחות את עריכת סקר הקרקע לשלב מאוחר יותר – ורק לאחר אישורה של התוכנית, וגם זאת ביחס לכל תא שטח ושטח לחוד, ולא בראיה כוללת ביחס לכל המתחם כולו. כתוצאה מכך תתאפשר בנייה בחלקים מהמתחם עוד בטרם נערך תסקיר קרקע לחלקים אחרים. זאת, כאמור תוך חשיפת כל אוכלוסיית האזור לזיהומים וסכנות בריאותיות.

 

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "ההקפאה הזמנית של הקמת המתחם מעידה על כך שבית המשפט מכיר בבעייתיות ובאופן אישורה של התוכנית. מטרת עתירה זו היא להגן על בריאותם של תושבי רמת השרון וילדיהם, ולהבטיח כי תכנון השטח ייעשה אך ורק לאחר עריכת תסקיר וטיפול יסודי ומקיף בקרקע שמבטיח את שלומם ובריאותם של המתגוררים בו וביתר חלקי העיר".

 

עיריית רמת השרון מיוצגת על ידי עוה"ד תמר מגדל, גידי פרישטיק וליאור לוי ממשרד מיתר ליקורניק, גבע לשם טל ושות'. עיריית הרצליה מיוצגת על ידי עוה"ד אילנה בראף שניר ממשרד הררי טויסטר ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x