• תפריט
חדשות נדל"ן

בשורה למשתכן: יקוצר פרק הזמן שבו נאסר על הזוכים במחיר למשתכן למכור את דירתם

על פי הצעת ההחלטה של מועצת מקרקעי ישראל, יתאפשר למכור את הדירה בתוך שבע שנים ממועד הזכייה בהגרלה, כלומר גם אם לא חלפו חמש שנים ממועד קבלת טופס 4

אמיתי גזית 10:2818.09.17
מועצת מקרקעי ישראל צפויה לאשר היום הצעת החלטה המאריכה את תוכנית מחיר למשתכן בשנתיים, עד סוף 2019. ההצעה גם כוללת קיצור פרק הזמן שבו נאסר על הזוכים בהגרלות למכור את דירתם. עד כה התקנות אפשרו לזוכים למכור את דירתם רק בחלוף חמש שנים ממועד קבלת טופס 4, כלומר אכלוס הדירה. על פי הצעת ההחלטה, יתאפשר למכור את הדירה בתוך שבע שנים ממועד הזכייה בהגרלה, כלומר גם אם לא חלפו חמש שנים ממועד קבלת טופס 4.

 

 

על פי הצעת ההחלטה, יתאפשר למכור את הדירה בתוך שבע שנים ממועד הזכייה בהגרלה, כלומר גם אם לא חלפו חמש שנים ממועד קבלת טופס 4. החלטה זו תקל במיוחד על מי שזכו בדירות במתחמים ששווקו לפני שהושלמו עבודות הפיתוח של הקרקע, כגון כמה מתחמים במודיעין, שבהם הקבלנים צפויים לקבל היתר בנייה רק בעוד שנתיים, אפיול שההגרלות נערכו כבר החודש.  

 

 

מועצת מקרקעי ישראל היא הגוף שקובע את מדיניות רשות מקרקעי ישראל (רמ”י), והוא פועל כמעין דירקטוריון. יו"ר המועצה הוא שר האוצר משה כחלון, וחברים בה גם מנכ"לים של משרדי ממשלה ונציגים של קרן קיימת לישראל.

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: נמרוד גליקמן

 

בישיבה שתתקיים היום צפויה המועצה לאשר גם הצעת החלטה להגדיל את שטח הקרקע המשלימה לקבלני התחדשות עירונית, כלומר תוכניות תמ"א 38 או פינוי־בינוי, מ־2 דונם ל־10 דונם. הצעד נועד לעודד קבלנים לקחת על עצמם מיזמים שאינם מאוד רווחיים עבורם. מדובר בקרקעות שנמסרות ליזמים ללא מכרז ובהנחה של עד 80%.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x