$
חדשות נדל"ן

יש סכסוך? בקיסריה מתחילים בעבודות ההקמה של שכונת אור ים

למרות מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל לחברה לפיתוח קיסריה לגבי הקמתה של השכונה החליטו בחברה שלא להמתין ולקדם את שיווקה כפי שתכננו; רמ"י: "מתנהלים דיונים, לא ידוע לנו על עבודות בשטח"

דותן לוי 10:1505.09.17

בחברה לפיתוח קיסריה החליטו שלא להמתין לסיום המחלוקת בינה לבין רשות מקרקעי ישראל בנוגע למתכונת הקמתה ושיווקה של שכונת אור ים, כך נודע ל"כלכליסט". בימים האחרונים התקבל האישור לתחילת עבודות הפיתוח אשר יחלו באופן מיידי ובהיקף השקעה של כ-200 מיליון שקל.

 

 

 

הסכסוך בין רמ"י לחברה לפיתוח קיסריה החל לאחר ההצהרות של החברה כי היא מתכוונת לשווק אלפי יחידות דיור שייבנו על קרקעות קרן קיסריה אשר נרכשו בעבר על ידי הברון בנימין אדמונד רוטשילד וישויכו כעת מוניציפלית לעיר אור עקיבא. ברשות מקרקעי ישראל התרעמו על המהלך אשר לתפיסתם משבש את שיווק מכרזי מחיר למשתכן וביקשו כי שכונת אור ים תשווק במסגרת התוכנית, ולא בשיטת המרבה במחיר כפי שמשווקת החברה. ברמ"י דרשו להקים 3,000 יח"ד בבנייה רווייה ועוד 500 צמודי קרקע, וכן דרשו כי 20% מהיחידות יוקצו לבני אור עקיבא חסרי דיור. לטענת רמ"י שיטת השיווק של קיסריה תמנע ממעמד הביניים וצעירי אור עקיבא לרכוש דירה במחיר סביר בפרויקט המבוקש. מכיוון שמקור הקרקעות הוא בעלות פרטית. בחברה לפיתוח קיסריה התנגדו בכל תוקף לדרישות רמ"י והבהירו להם כי אם ברצונם פרויקט מחיר למשתכן על קרקע זו, עליהם לסבסד אותו.

 

אור ים אור ים צילום: וויופוינט

 

כאמור, בעוד הסכסוך טרם נפתר, החליטו בחברה לפיתוח קיסריה שלא להמתין ולהתחיל בפיתוח השכונה. חשוב לציין, כי יחלוף זמן רב עד שפיתוח השכונה המשתרעת על שטח של 1,060 דונם יושלם, ובשלב זה גם אם יוחלט לשווק את הקרקע כחלק מפרויקט מחיר למשתכן עדיין מדובר במצב "הפיך". יחד עם זאת, בשבוע הקרוב צפוי להסתיים שלב ההזמנה לקבלת הצעות לרכישת 973 יח"ד מתוך 3,500 יח"ד המתוכננות. לפי החברה לפיתוח קיסריה עשרות יזמים רכשו עד כה את חוברות ההזמנה לרכישת קרקע במתחם, וכל קרקע שתימכר ליזמים לא ניתן יהיה בעתיד להוסיף לתוכנית מחיר למשתכן.

 

 

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "הרשות לא נסוגה מדרישתה שחלק מהמגרשים ישווקו במחיר למשתכן. ישנה הידברות אינטנסיבית בין הצדדים במטרה להגיע להסכמות. לא ידוע לנו על תחילת עבודות בשטח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x