$
חדשות נדל"ן

מסתמן: אביגדור יצחקי יעזוב את תפקידו כראש מטה הדיור

יצחקי, שעומד גם בראש המועצה הארצית לתכנון ובנייה, צפוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים. "עוד לא סיימתי, יש עוד הרבה עבודה"

ענת דניאלי 22:0120.08.17

מסתמן כי אביגדור יצחקי, יו"ר מטה הדיור במשרד אוצר ויו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה צפוי לסיים את תפקידו במהלך החודשים הקרובים - כך עולה משיחות שערך "כלכליסט" עם מקורביו. יצחקי מסר ל"כלכליסט" כי המועד עוד רחוק לעזיבת התפקיד. "עוד לא סיימתי יש עוד הרבה עבודה". מדובר באיש הנדל"ן של שר האוצר, משה כחלון, שליווה אותו במשך קצת יותר משנתיים ועסק בכל היבטי הדיור בממשלה זו, כמו התוכנית הממשלתית מחיר למשתכן.

 

 

 

 

יצחקי מדבר כבר תקופה על כוונתו לסיים את תפקידו ובעבר סיפרו מקורבים אליו כי התעניין בתפקיד יו"ר הבונדס. כעת הוא ככל הנראה פונה לכיוונים אחרים וביניהם של יו"ר מפעל הפיס, מינוי הכפוף לאישור ראש הממשלה בנימין נתניהו. היו"ר הנוכחי של מפעל הפיס הוא עוזי דיין, שככל הנראה יסיים תפקידו לקראת חודש יולי 2018. כשנשאל יצחקי על התפקיד הבא במפעל הפיס השיב: "האמת ששום דבר לא סגור. לכן גם המועד לא ממש ידוע".

 

אביגדור יצחקי אביגדור יצחקי צילום: עמית שעל

 

 

לאחר כניסתו לתפקיד לקראת סוף שנת 2015, דיבר והצהיר יצחקי כי במידה ולא יירדו מחירי הדיור ב-15% עד לסוף השנה - הוא יתפטר מתפקידו. ואכן מחירי הדיור בשנתיים האחרונות המשיכו לעלות.

 

בגזרת יצחקי דיברו על כך שעזיבתו היא לא משום חוסר הצלחתו בתפקיד, אלא מחשש לבחירות הקרבות באופק וכי יצחקי פשוט "חושב על ההמשך" במידה והממשלה תלך לבחירות. זאת משום שתפקיד יו"ר מטה הדיור קשור לקדנציה הנוכחית ונוצר כחלק מהסכם קואליציוני, שבו הועברו לסמכות כחלון רשות מקרקעי ישראל שהייתה כפופה למשרד הבינוי והשיכון וכן מינהל התכנון - שהיה חלק ממשרד הפנים. כחלק מהסמכויות הקים כחלון את מטה הדיור ומינה את יצחקי לתפקיד היו"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x