$
נדל"ן

אשטרום זכתה במכרז של "דירה להשכיר" להקמת 450 יח"ד בירושלים

הפרויקט יכלול 338 יחידות דיור המיועדות לשכירות ארוכת טווח ו-112 יחידות למכירה; זו זכייה שלישית של אשטרום במכרז דיור להשכרה

דותן לוי 20:2417.08.17

קבוצת אשטרום זכתה במכרז לדיור להשכרה במתחם "הדסה הקטנה" שבשכונת קריית היובל בירושלים, בין הרחובות הנרייטה סולד, יעקב טהון וצ'ילה, ובסמוך ל"גן המפלצת" (גן רבינוביץ').

 

הצעתה של אשטרום עמדה על 176.6 מיליון שקל, והיא היתה הגבוהה מבין 8 הצעות שהוגשו במכרז. בין החברות המציעות - דונה, אפריקה ישראל, שפיר הנדסה; אזורים; אביב - סלע קפיטל; שיכון ובינוי; מנרב-מגוריט ואשטרום. לאחר שנבחנו כלל ההצעות הודיעה ועדת המכרזים של חברת דירה להשכיר ושל רשות מקרקעי ישראל כי אשטרום היא הזוכה.

 

ההצעות התייחסו לרכישת קרקע להקמת פרויקט מגורים, הכולל 450 יחידות דיור, מתוכן 338 להשכרה לטווח ארוך, ו-112 למכירה. מדובר בתוכנית שקודמה על ידי החברה הממשלתית לדיור - חברת דירה להשכיר, בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, עיריית ירושלים, ומטה הדיור במשרד האוצר, בתכנונו של האדריכל יגאל לוי. התוכנית כוללת 4 מגדלים בני 18 קומות וכן שטח של 6,000 מ"ר למסחר ותעסוקה.

 

בתיאום עם מטה הדיור במשרד האוצר, ובמטרה לאפשר ביצוע פרויקט שייתן מענה לביקוש השכירות וישמור מחיר מוזל עבור השוכרים, הוחלט כי בניין אחד מתוך ארבעת בנייני הפרויקט יוצע למכירה מיידית.

 

עוזי לוי עוזי לוי צילום: אוראל כהן

לצד המסחר והתעסוקה, כוללת התוכנית מערך של כיכר עירונית, מעברים להולכי רגל, שטחים ציבוריים ומוסדות ציבור קהילתיים לשימוש תושבי השכונה, שמירת הרצף הירוק הציבורי המחבר בין גן המפלצת למתנ"ס המצוי מדרום לשטח התכנית. גן המפלצת, המהווה סמל בירושלים יסומן לשימור והתכנית תאפשר פתרונות חנייה לשימושים הציבוריים באזור.

 

עוד ייבנו בפרויקט מרתפי חניה, שטחי מסחר ושטחים ירוקים. בדומה לכלל הפרויקטים של דירה להשכיר, ייהנו דיירי הפרויקט מיציבות וודאות לגבי תקופת השכירות ועלותה, דירות מגורים בסטנדרט חדיש, מפרטי גמר ותחזוקה ברמה גבוהה ואיכות חיים לטווח ארוך. בתום תקופת ההפעלה בת 20 שנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי. בפרויקט זה, היזם יהיה רשאי למכור את שטחי המסחר והתעסוקה כנכס מניב בתום תקופת ההקמה ולאחר אכלוס.

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי: "השתתפות טובי היזמים בהליך המכרז בהדסה הקטנה בירושלים, מעידה על הבעת אמון של יזמים בפרויקטים של דיור להשכרה ובכלל זה בתכנית 'דירה להשכיר בהדסה'. לציבור השוכרים יתאפשר לגור בפרויקט לשכירות ארוכת טווח, בלב איזור הביקוש, בשכר דירה קבוע, רבע מהדירות במחיר מפוקח, ביטחון וודאות, והרבה שקט נפשי. השכירות היא כלי נוסף בידי משרד האוצר ומטה הדיור הממשלתי, כדי להגדיל את היצע הפתרונות לדיור ולהוזלת המחירים".

 

לוי ציין, כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים תוך שימת דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חסכון משמעותי במשך הבניה ובעלויותיה. דירה להשכיר מיוצגת במכרז הדסה הקטנה על ידי עורכות הדין סיוון אטיאס ונטלי פירשט ממשרד מ.פירון ושות'.

 

שר האוצר, משה כחלון, אמר: "תוצאות המכרז מוכיחות את הצורך הציבורי בהיצע גדול של דירות לשכירות ארוכת טווח. לצד תוכנית 'מחיר למשתכן', פיתוח שוק מוסדי להשכרה ארוכת טווח הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. אנו מתכוונים להמשיך ולהקצות קרקעות בכדי להגדיל את היצע יח"ד להשכרה ארוכת טווח בכל רחבי הארץ. פרויקטים מהסוג הזה מייצרים אלטרנטיבה עבור הזוגות הצעירים שלא מעוניינים או לא יכולים לרכוש דירה".

 

רמי נוסבאום, יו"ר אשטרום, מסר: "אנו שמחים על הזכייה בפרויקט הדיור להשכרה בקריית יובל שבירושלים. פרויקט דיור זה לטווח הארוך מצטרף לשלושה פרויקטים נוספים, בהן זכתה החברה בשנתיים האחרונות במתחם המשתלה בתל אביב, מתחם הגדנ"ע ביפו ובחיפה. פעילותה הענפה של אשטרום בתחום ההשכרה לטווח ארוך ממחישה את הסינרגטיות ואת יכולות הקבוצה לתכנן, להקים ולממן, כמו גם לנהל את הנכסים ולהחזיק בהם לתקופה ארוכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x