$
חדשות נדל"ן

ועדת ערר מחוזית ביטלה היתר למפעל אספלט בכוכב יאיר

בהחלטתה קבעה הוועדה כי "העובדה שמדובר בבקשה לשימוש חורג על מבנים שנבנו ללא היתר, וכן משך השימוש החורג המבוקש ועבריינות הבנייה שלוותה לו, הם שיקולים מכריעים לדחיית הבקשה"

דותן לוי 08:3827.07.17

ועדת הערר המחוזית של מחוז מרכז בראשות עו"ד שרון מונטיפיורי־גילן החליטה לבטל היתר לשימוש חורג שניתן למפעל אספלט על קרקע חקלאית בסמוך ליישובים כוכב יאיר וצור יגאל, וההיתר בוטל לאחר שהוועדה גילתה שהוא הוצא באופן בלתי חוקי.

 

 

 

בדצמבר 2016 אישרה הוועדה המקומית טירה בקשה לשימוש חורג, אשר נועדה להסדיר את פעילותו של מפעל אספלט "האחים זילברברג", הפועל על קרקע חקלאית כבר עשר שנים, מרביתן ללא רשיון עסק. בעקבות ההחלטה ניתן בינואר 2017 היתר בניה למפעל.

 

המתנגדים ערערו על מתן ההיתר לוועדת הערר המחוזית באמצעות עורכי הדין אלי וילצ'יק, כרמית רבי ועדו עינת ממשרד כהן, וילצ'יק ושות', וטענו כי אין מקום להכשיר בנייה לא חוקית ופעילות שמתבצעת בניגוד לתוכניות תקפות, וכי מתן ההיתר לחברת האספלט מכשיר מפגע סביבתי.

 

בהחלטתה קבעה הוועדה כי "העובדה שמדובר בבקשה לשימוש חורג על מבנים שנבנו ללא היתר, וכן משך השימוש החורג המבוקש ועבריינות הבנייה שלוותה לו, הם שיקולים מכריעים... לדחיית הבקשה".

 

כוכב יאיר כוכב יאיר צילום: טל שחר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x