$
חדשות נדל

יילמזלר הטורקית תפוצה ב־700 אלף שקל על ידי א.עמית הישראלית

החברה הישראלית שכרה את שירותיה של יילמזלר לעבודות קבלנות בקניון מסחרי בגן יבנה. בשלב מסוים התגלה סכסוך כספי בין הצדדים ויילמזלר הפסיקה את עבודתה. ביהמ"ש קבע כי שיש לכבד את החוזה בין הצדדים

דותן לוי 08:4824.07.17

חברת הבנייה הטורקית יילמזלר תפוצה בכ־700 אלף שקל על ידי חברת א. עמית הישראלית, כך קבע בית משפט השלום בתל אביב.

 

בינואר 2014 שכרה א. עמית את שירותיה של יילמזלר לעבודות קבלנות בקניון מסחרי בגן יבנה, זאת לאחר שקבלני משנה ישראלים לא עמדו בלוחות הזמנים. א. עמית חתמה על חוזה עבודה עם החברה הטורקית, אך בשלב כלשהו התגלה סכסוך כספי בין הצדדים, ויילמזלר הפסיקה את עבודתה בפרויקט. בתביעה שהגישה יילמזלר, באמצעות עו"ד טל בננסון, היא טענה כי א. עמית שילמה עבור שני חודשים על בסיס שעות עבודה, ולאחר מכן הפסיקה את התשלומים. בעקבות זאת החברה הטורקית הפסיקה את עבודתה ודרשה את התשלום המגיע לה, שעמד על 700 אלף שקל.

 

פועלי יילמזלר פועלי יילמזלר צילום: אוראל כהן

 

 

בכתב ההגנה שהגישה א. עמית נטען כי היא הניחה שעובדי יילמזלר הם מקצועיים ומיומנים, אך התברר לה שהתפוקה שלהם היתה נמוכה ולכן לא הסכימה להמשיך ולשלם על פי שעות עבודה, אלא רק על פי התפוקה. כמו כן היא הגישה נגד יילמזלר תביעה לפיצוי כספי של כמיליון שקל.

 

השופטת דורית קוברסקי קבעה שיש לכבד את החוזה בין הצדדים, שבו נקבע במפורש כי התשלום ייעשה על פי שעות עבודה. היא דחתה את טענות א. עמית בדבר טיב העבודה של הטורקים, ובין היתר נימקה זאת בכך שבזמן אמת, תוך כדי העבודה, לא הועלתה מצד א. עמית כל טענה על איכות העבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x