$
חדשות נדל"ן

הוועדה המחוזית דחתה את משיכת תוכנית המתאר של כפר סבא

תושבי העיר מחו על הפקדת תוכנית המתאר בטענה שהיא מלאה בליקויים ואושרה ללא שיתוף ציבור ראוי. ועדת התכנון במחוז מרכז בחרה להתעלם מהטענות וציינה כי הטענות יובאו בפניה בשלב ההתנגדויות

דותן לוי 10:0220.07.17
הוועדה המחוזית מחוז מרכז דחתה אתמול (ד') את דרישת התושבים והעיריה בכפר סבא למשוך את תוכנית המתאר מהוועדה המחוזית ולהשיב אותה לדיון מחודש בוועדה המקומית, זאת למרות שחברי המליאה עצמם הצביעו בעד משיכת התוכנית.

 

התושבים אשר הקימו מטה מאבק שמטרתו למשוך את תוכנית המתאר ולקדם תוכנית חדשה היו מלאי טענות נגד התוכנית שאושרה להפקדה והתהליכים שליוו אותה. כך למשל נטען על ידם כי התוכנית שאושרה בוועדה המקומית אינה התוכנית שהוצגה לחברי המליאה, אלא תוכנית שעברה תיקונים וכוללת תוספות רבות אשר אינן פועלות לטובת התושבים. עוד לטענת התושבים תוכנית עברה ללא שיתוף ציבור ראוי. בנוסף טוענים התושבים כי התכנון לקוי וכולל תשתיות לא מתאימות, בבתי ספר שמסומנים להקמה באזורי תעשייה, ובסתירות רבות.

 

בהחלטה של הוועדה המחוזית נכתב כי התוכנית הופקדה כדין ואין בהחלטתה של הוועדה המקומית כדי לבטלה. יחד עם זאת צוין בהחלטה כי שלב ההתנגדויות צפוי בקרוב והוועדה תדון בהם כרגיל.

 

 

כפר סבא. התוכנית לא תחזור לדיון בוועדה המקומית כפר סבא. התוכנית לא תחזור לדיון בוועדה המקומית צילום: עמית שעל

 

ההחלטה למשוך את תוכנית המתאר התגבשה לאחר שתושבים מקומיים החלו לבחון את התוכנית שאושרה ומצאו כי יש בה כשלים רבים, המאבק הגיע למועצת העיר ושם היה רוב שתומך בו. מהלך דומה התרחש השנה גם בהרצליה בתמיכתו של ראש העיר.

 

מירית שקד-ברק, ממובילות המאבק למשיכת תוכנית המתאר של כפר סבא, אמרה הבוקר: "הועדה המחוזית שגתה בהחלטתה לא למשוך את תכנית המתאר השנויה במחלוקת. במקום להיות הגוף האחראי על התכנון לטובת הציבור וליצור מערך שקיפות ושיתוף הולם כשלה הוועדה המחוזית באחריותה הציבורית בכך שהפכה הדוברת של בעלי האינטרסים, יזמים, ראשי ערים ומתכננים .ברור לכל כי לאף אחד מהגורמים האמונים על התכנון ביניהם עורך התכנית ומבקשי התכנית וכמובן הוועדה המחוזית אין רצון אוביקטיבי למשיכתה. אנו קוראים לכל תושבי השרון והמרכז לשלב כוחות במאבק מול הוועדה המחוזית. מי שעוד עומד מאחורי תכניות המתאר בערים השונות זה משרד האוצר ושר האוצר משה כחלון, אשר מעוניינים להגדיל את נפח הבנייה העתידית בארץ ולא משנה להם באיזה מחיר: חוסר תכנון בתשתיות, צימצום מרחבים ציבוריים, צימצום שטחים ירוקים, בעיות תחבורה קשות ופגיעה באיכות החיים של כולנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x