$
חדשות נדל"ן

ועדת הכספים אישרה: הדיווח על מכירת דירות מגורים ועסקאות מקרקעין אחרות עובר לאינטרנט

בשנתיים האחרונות מי שבחר בכך יכול היה לדווח על העסקאות דרך האינטרנט אולם זה לא היה מחויב על פי התקנות, כעת נותנים לשוק להערך לכך והחובה תכנס לתוקף ב-1 בדצמבר השנה

עמרי מילמן 15:3911.07.17

ועדת הכספים אישרה היום כי הציבור יחוייב לדווח על מכירת דירות מגורים ועסקאות מקרעין אחרות באינטרנט.

 

בשנתיים האחרונות מי שבחר בכך יכול היה לדווח על העסקאות דרך האינטרנט אולם זה לא היה מחויב על פי התקנות, כעת נותנים לשוק להערך לכך והחובה תכנס לתוקף ב-1 בדצמבר השנה.

 

ההגשה באינטרנט אמורה לחסוך למייצגים את הצורך להגיע למשרדים האזוריים של רשות המסים, שכן הם יוכלו לקבל מיידית מספר שומה ולהדפיס במשרדו של עו"ד שובר לתשלום שומה עצמית ולשלם דרך הפקת שובר לתשלום בבנק הדואר, כרטיס אשראי או העברה בנקאית. המהלך אמור גם להגדיל את זמינות הרשות שכן שאר הליכי השומה, לאחר הדיווח כמו קבלת הודעות שומה בקשה לנימוקים וכו' מול פקיד השומה ייעשו באופן מקוון.

 

הדיווח עובר לאינטרנט הדיווח עובר לאינטרנט צילום: shutterstock

 

 

ברשות המסים מצפים כי הפיכת הדיווח למקוון תקצר משמעותית את זמני הטיפול ותביא לטיוב של נתוני העסקאות המפורסמים לציבור שמעתה יהיו מלאים יותר בשל השימוש בשדות חובה. זאת לאחר שזכתה לביקורת מצד מבקר המדינה על כך שהנתונים שאוספת בתחום הנדל"ן, עליהם מתבססים המדדים השונים, חסרים ולא מדויקים.

 

בעסקאות בהן ההצהרה מתבצעת באמצעות עו"ד מייצג (מעל 90% מהעסקאות) הדיווח המקוון יתבצע דרך מערכת המייצגים הקיימת באתר האינטרנט של רשות המסים או למי שאינו מיוצג ע"י עו"ד בעמדות ייעודיות ציבוריות שיוצבו במשרדי מיסוי מקרקעין.

 

היתרון שיש לעורכי דין בעסקאות אלו על פני רואי חשבון או שמאים הציף היום בוועדת הכספים ויכוח שנמשך כבר שנים בו דורשים גם יתר בעלי המקצוע לקבל את אותו מעמד מול הרשות בעסקאות מקרקעין, אולם וועדת הכספים ורשות המסים לא רצו לפתוח את הנושא המורכב סביב תקנות אלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x