$
חדשות נדל"ן

שכונת בבלי מתחדשת: שלושה מגדלים במקום עשרה בנייני רכבת

כעשרה בנייני "רכבת" בשכונת בבלי בתל אביב ייהרסו, ובמקומם ייבנו 200 דירות חדשות בשלושה בניינים

דותן לוי 08:1610.07.17

בניינים בשכונת בבלי בתל אביב יעברו התחדשות עירונית בפרויקט תמ"א 38/2, שבו ייהרסו 80 דירות קיימות וייבנו 200 דירות חדשות, כך נודע ל"כלכליסט". הפרויקט הוא ברחובות בבלי 36-28 ותוספתא 13-3, שבהם בנייני "רכבת" בני שלוש קומות.

 

 

 

 

שטח הפרויקט כולו עומד על 10 דונם, וזכויות הבנייה הן במסגרת תוכנית הרובעים ועל בסיס התב"עות הקיימות, כך שברחוב בבלי יוקמו שלושה בניינים חדשים בני 7 קומות עם קומה חלקית על הגג, וברחוב תוספתא יוקמו ארבעה בניינים. מדובר בשני פרויקטים נפרדים בעלי זכויות בניה דומות, ובשני המקרים תבצע את הפרויקט חברת אורבן נדל"ן. הדירות הקימות הן בעלות שטח קטן יחסית, כך שכל דייר יקבל תוספת של 44 מ"ר לדירתו ומרפסת של עד 12 מ"ר. מחיר דירה בשטח של 100 מ"ר בפרויקט צפוי לעמוד על כ־4.5 מיליון שקל.

 

 

הבניינים בבבלי. 15 שנה לקח להזיז את הפרויקט הבניינים בבבלי. 15 שנה לקח להזיז את הפרויקט צילום: עמית שעל

 

 

עד כה חתמו ברחוב בבלי כ־80% מבעלי הדירות, וברחוב תוספתא כ־70% מהבעלים, כאשר במקביל מקדמים את הליכי התכנון.

 

לדברי עו"ד קרן פרשקר, שותפה במשרד רז־כהן פרשקר, שייצגה את הדיירים, מדובר בפרויקט שמנסים לקדם בשכונה במשך כ־15 שנה, אבל בשל מורכבות המתחם הפרויקט נותר תקוע למשך שנים ארוכות. אחת המחלוקות נגעה למקלט ציבורי, אשר היו חילוקי דעות לגבי הבעלות עליו. בעבר ביקשו לחתום עם חברות שונות וכן לקדם במקום פינוי־בינוי, עד שהכריעו לבצע תמ"א 38.

 

עו"ד קרן פרשקר עו"ד קרן פרשקר צילום: תמר מצפי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x