$
חדשות נדל"ן

רעננה: הוועדה המקומית אישרה תוכנית פינוי בינוי במסגרתה ייבנו 90 דירות

הפרויקט הממוקם ברחוב ז'בוטינסקי הוא השלישי שאושר בעיר במסגרת תוכניות להתחדשות עירונית. קדמו לו מתחמים ברחוב ברנדיס וברחוב ויצמן

דותן לוי 19:3503.07.17

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברעננה, בראשותו של עו"ד איתן גינזבורג, אישרה הריסת שני מבנים ישנים ברחוב ז'בוטינסקי בעיר, והקמתם של ארבעה בניינים חדשים במסגרת פרויקט פינוי-בינוי במסלול תמ"א 38.

 

הפרויקט ממוקם בסמיכות למתחם ברנדיס - הפרויקט הראשון שקיבל היתר בנייה בעיר לפני כחצי שנה. מדובר בפרויקט השלישי בעיר שאושר לקבלת היתר בנייה, במסגרת תכנית לפינוי-בינוי, לאחר פרויקט ברנדיס ופרויקט ויצמן שאושר השבוע להריסה.

 

על הקרקע ששטחה כ- 3.2 דונם ממוקמים כיום שני בנייני רכבת עם 36 יח"ד הנמצאים במצב תחזוקתי רעוע. במקום הבניינים שיהרסו, יוקמו 4 בנייני מגורים בני 8 קומות עם 90 דירות, מעל שתי קומות תת קרקעיות משותפות המיועדות למרתפי חניה וכן מחסנים דירתיים. על פי התכנית, תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון ויכלול דירות בגדלים שונים, בהם 3, 4 ו-5 חדרים בגדלים שונים.

 

 

 

 

 

בהתאם להחלטה של העירייה בנוגע לבנייה חדשה בעיר, גם הבניינים במתחם זה ייבנו על פי תקן לבנייה ירוקה ויחופו באבן. בין ארבעת הבניינים מתוכנן שטח ירוק פתוח. מתחם ז'בוטינסקי ממוקם בצמוד לתיכון אוסטרובסקי מדרום ולמתחם ברנדיס שכאמור אושר גם הוא כחלק מפרויקט פינוי-בינוי. זהו למעשה הפרויקט השני במרכז העיר העומד לעבור התחדשות עירונית במסגרת של הריסה ובנייה מחדש, וזאת כחלק ממתחמי ההתחדשות העירונית של רעננה כפי שמופיע בתכנית המתאר החדשה של העיר רע/3000.

 

במקביל מקודמים ברעננה עוד מספר מתחמי פינוי-בינוי נוספים המצויים בשלבי תכנון שונים ברחובות כנרת, מגדל וגאולה.

 

לדברי גינזבורג העיר עוברת תהליך משמעותי של פיתוח כשלצד הקמת שכונות חדשות מקדמים התחדשות עירונית, בעיקר בחלקים הוותיקים של העיר. "באמצעות פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי-בינוי אנו מאפשרים לתושבי רעננה, הגרים בלב העיר ובשכונות שנבנו לפני שנים, לשפר את איכות חייהם ולהינות מדירות ובניינים משודרגים. התחדשות עירונית תורמת גם לחידוש פני העיר והגדלת מלאי הדירות ברעננה, תוך יצירת תמהיל מגוון של יחידות דיור בגדלים שונים המתאימות לסוגי אוכלוסיה שונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x