$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית קבוצת אביב להקמת 1,088 יח"ד בסמוך לתל השומר

מלבד שטחי המגורים התוכנית תכלול גם שטחי תעסוקה ומסחר וצפויה להיבנות בסמוך לקו הרכבת הקלה; במרכז השכונה ישאר שטח פתוח שבו נמצאו כ-200 מיני צמחים

דותן לוי 13:5519.06.17

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה תכנית של קבוצת אביב בתכנון משרד האדריכלים יסקי מור סיוון להקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת 1,088 יחידות דיור בסמוך לתל השומר ברמת גן. התוכנית כוללת הקמת 26 מבני מגורים בני 10-13 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת כ-12 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר, כ- 40,500 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ- 29,500 מ"ר עבור מבני ציבור. 20% מהדירות שייבנו יהיו דירות קטנות.

 

התכנית משתרעת שטח של 150 דונם, ממערב למחנה הצבאי תל השומר ומזרחית לבית החולים שיבא. דרך מוטה גור המתוכננת תעבור, בין היתר, גם בתחום תכנית זו ותהווה שדרה עירונית אשר תקום עם פינוי מחנה תל השומר ותשלב בתוכה שימושים של מסחר, תעסוקה ומגורים.

 

התוכנית קובעת כי במרכז השכונה יישמר שטח ציבורי פתוח נרחב של כ-30 דונם, המיועד להישאר כריאה ירוקה ואתר טבע עירוני. השטח אותר בהמשך לסקר סביבתי שנערך ביוזמת הוועדה המחוזית ועיריית רמת גן מתוך רצון לשמר את אתר הטבע העירוני ולהשאירו במצבו הטבעי. בסקר נמצאו כ-219 מיני צומח בהם גם צמחים מוגנים כמו אירוס, דבורנית, חצב, סתוונית, צבעוני ועוד.

 

מימין: דורון אביב ודפנה הרלב, מבעלי השליטה בקבוצת אביב מימין: דורון אביב ודפנה הרלב, מבעלי השליטה בקבוצת אביב

 

מדובר בתוכנית שנבלמה בעבר על ידי מהנדס העיר רמת גן אשר המליץ ב־2009 להקפיא את בניית השכונה כחלק ממדיניות העירייה לשמירה על שטחים פתוחים. בהמשך, החליטה העירייה לקדם הקמתו של פארק רפואי על חלק גדול מהקרקע הפרטית, החלטה לה התנגדו

עו"ד ברוך אדלר עו"ד ברוך אדלר צילום: עמית גושר

בעלי הקרקע. רק ב-2010, בהתערבותם של עורך דין ברוך אדלר המייצג את הבעלים והיזם דורון אביב, הושגה הסכמה בין הבעלים לעירייה לפיה היקף יחידות הדיור יסתכם ב־1,100 יחידות ולצידן יוקם הפארק. מדובר בקרקע שחלקה הוחזק על ידי בעלים פרטיים וחתמו על הסכם עם היזם דורון אביב מחברת אביב כי יקדם את הפרויקט כחלק מעסקת קומבינציה. לפי ההסכם, אביב יקבל 58% מהפרויקט ואילו בעלי הקרקעות יחזיקו ב־42% הנותרים.

  

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל אמרה לאחר אישור התוכנית, "מדובר בשכונה תוססת ומרכזית הנשענת על מערכי תחבורה ציבורית כמו קו הרכבת הקלה המתוכנן לעבור בסמוך לבית החולים ולשכונה. שכונה המשלבת מרכז תעסוקה מתקדם עבור כלל תושבי הסביבה וריאה ירוקה שתתרום לאיכות החיים של תושבי הסביבה והאזור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x