שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

התאחדות הקבלנים לכחלון: אם יותר דירות יימכרו בשוק החופשי, נשלב בנייה ירוקה

התאחדות בוני הארץ והמועצה לבנייה ירוקה מציעים להגדיל ב־5% את מספר הדירות שישווקו בשוק החופשי בפרויקט שיעמוד בתקן בנייה ירוקה של כוכב אחד, ולהגדיל ב־10% אם יעמוד בתקן שני כוכבים

ענת דניאלי 08:2119.06.17
התאחדות בוני הארץ והמועצה לבנייה ירוקה פנו לשר האוצר משה כחלון בדרישה להגדיל את מספר הדירות שיימכרו בשוק החופשי במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, כדי שיתאפשר להם לשלב בנייה ירוקה בפרויקטים, כך נודע ל"כלכליסט". הילה ביניש, מנכ"לית המועצה הישראלית לבנייה ירוקה: "האצת הבנייה בישראל היא הכרח, אבל חייבים לדאוג גם לאיכות ולא רק לכמות. המגורים צריכים להיות נוחים, ראויים ובטוחים".

 

 

 כנס לקראת פרויקט מחיר למשתכן כנס לקראת פרויקט מחיר למשתכן צילום: אפי שריר

 

 

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, עו"ד אליאב בן שמעון, הוסיף: "השיווק הצפוי של 15 אלף יחידות דיור בהגרלה הקרובה בתוכנית מחיר למשתכן צפוי להביא לבניית פרויקטים רבים שיכללו גם דירות שישווקו על ידי המדינה בשוק החופשי. זו הזדמנות שעל המדינה לנצל כדי להרחיב משמעותית את הבנייה עבור משפרי דיור, ולהבטיח השקעה נרחבת בבנייה ירוקה בהיקף נרחב ביותר".

 

שני הגופים מציעים להגדיל ב־5% את מספר הדירות שישווקו בשוק החופשי בפרויקט שיעמוד בתקן בנייה ירוקה של כוכב אחד, ולהגדיל ב־10% אם יעמוד בתקן שני כוכבים (הדירוג המקובל הוא עד 5 כוכבים).

 

כיום שיעור הדירות הניתנות למכירה בשוק החופשי בתוכנית מחיר למשתכן הוא כ־20%. בנוסף לכך ישנם פרויקטים שבהם מהנדס העיר הסכים להציג התחייבות מראש המאפשרת למכור כ־30% מהדירות בשוק החופשי, למשל בראשון לציון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x