$
חדשות נדל

חברת פסו-גוב חתמה עם י.ח. דמרי על אופציה לרכישת 3 נכסים בנחלת בנימין ב-143 מיליון שקל

מדובר בבניינים ברחוב רמב"ם והתבור בת"א; במידה שהעסקה תתבצע החברה שבשליטת יגאל דמרי תגרוף רווח של 54 מיליון שקל לפני מס

ענת דניאלי 15:2508.06.17

ל"כלכליסט" נודע כי חברת י.ח. דמרי נתנה אופציה לרכישת נכסים לשימור בנחלת בנימין לחברת פסו-גוב לשעבר קבוצת גאיה שבבעלות שמר גוב ועידו פסו שהנו בן למשפחת קבלנים מוכרת וותיקה. חברת י.ח דמרי דיווחה היום (ה') אודות מתן האופציה לרכישת הנכסים ברחוב רמב"ם 18, 12-16 ורחוב התבור 44 במתחם נחלת בנימין בתל אביב בתמורה ל-142 מיליון שקל.

 

חברת פסו-גוב שילמה 7.1 מיליון שקל לקבלת אופציית הרכישה ותקופת האופציה הנה עד לתאריך ה-27 באוגוסט 2017. מימוש האופציה אפשרי לכלל הנכסים או חלקם. עוד עולה מהדיווח כי במידה ולא תמומש האופציה יש לבעלי האופציה זכאות לקבלת ארכה של 5 חודשים ועל כך תשלם 1.4 מיליון שקל לכל חודש אורכה. התשלומים כאמור לא יוחזרו במידה והעסקה לא תתממש.

 

רחוב נחלת בנימין רחוב נחלת בנימין צילום: צביקה טישלר

 

על פי גורמים בענף הנדל"ן ישנו עניין בפרויקט ועל כן לא תידרש כל תקופת האופציה והעסקה צפויה להיחתם בתקופה הקרובה. כמו כן, המו"מ למתן האופציה נמשך כמעט שנה ועל כן ישנו כבר תכנון מקיף לכלל הנכסים בנחלת בנימין שצפויים לרכישה.

 

חברת פסו-גוב פועלת כבר עשר שנים בענף ובעלת 12 פרויקטים שונים בלב ת"א בין היתר ברחובות שינקין, נחלת בנימין וכן בשכונת נווה צדק, כאשר רוב הפרויקטים הנם של מבנים לשימור בדומה למבנים בעסקה זו.

 

עוד עולה מן הדיווח כי עלות הנכסים לחברת דמרי מסתכמת בסך של 86 מיליון שקל ובמידה והעסקה תתבצע כאמור החברה תגרוף רווח של 54 מיליון שקל לפני מס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x