$
התחדשות עירונית

אושרה תוכנית הפינוי-בינוי הגדולה ביותר עד כה בחיפה

במסגרת התוכנית תבנה חברת אלמוג 437 יחידות חדשות ב-3 מגדלים בשכונת נווה דוד הנמצאת בצד הדרום-מערבי של העיר

דותן לוי 14:5024.04.17

הוועדה העצמאית-מיוחדת לתכנון ולבנייה בחיפה אישרה למתן תוקף תוכנית לפינוי-בינוי הגדולה ביותר שאושרה עד כה בעיר חיפה. מדובר בפרויקט הפינוי-בינוי הראשון בשכונת נווה דוד, הממוקמת בצד הדרום-מערבי של העיר. התוכנית כוללת פינוי של 74 דירות ובנייה של שלושה מגדלים בני 25 קומות כל אחד ובהם 437 יחידות דיור. המגדלים ייבנו במשולש הרחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה.

 

את הפרויקט מובילה חברת אלמוג והוא צפוי להיבנות בשלושה שלבי ביצוע, בשלב ראשון יפונו כ-24 משפחות וייבנה המגדל הראשון ובו 161 יחידות דיור, לשם יוחזרו הדיירים לאחר השלמתו, בהמשך ייבנו בשלבים גם המגדל השני והשלישי. במסגרת התוכנית ייבנו גם מקלט ציבורי שישמש את התושבים במקרה חירום וגם מרכז לבריאות המשפחה בשטח של כ-500 מ"ר, שישמש את תושבי השכונות החדשות באזור.

הדמיית המגדלים שייבנו בשכונת נווה דוד בחיפה הדמיית המגדלים שייבנו בשכונת נווה דוד בחיפה צילום: מקס לויט

 

החברה החלה לקדם את התוכנית לפני כ-6 שנים, ובמקביל לאישור למתן תוקף הודיעה כי היא נמצאת בהליכי רישוי מתקדמים לקבלת היתר בנייה לשלב א' של הפרויקט.

 

יקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג אמר בעקבות אישור התוכנית: "זהו מסע ארוך של 6 שנים שלאורכו פעלנו נמרצות ובשיתוף פעולה מלא עם העירייה לצד דיירי המתחם, על מנת לקדם תוכנית הוליסטית הנותנת איכות חיים גבוהה ומענה מלא לצרכי המפונים ומאפשרת מצד שני, קיום של פרויקט מודרני, כלכלי ונכון לשכונה. החברה נמצאת בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, בין היתר גם לטובת מימון קרן שתסייע בתשלומי האחזקה עבור דיירים שיזדקקו לכך".

 

את התוכנית מוביל משרד האדריכלים החיפאי "שוורץ-בסנוסוף", הליווי המשפטי מטעם היזם על ידי משרד עורכי הדין בן שחר לקנר ומטעם הדיירים עורך הדין מיכאל גבע.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x