שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

למ"ס: ירידה של 16% בהיקף רכישת דירות חדשות בפברואר

זאת בהשוואה לחודש המקביל בשנה שעברה; בהשוואה למכירות חודש ינואר מדובר בירידה של 22%; מפילוח לפי אזורים עולה כי מספר הדירות הגדול ביותר נמכר במחוז חיפה

אביב גוטר 14:0109.04.17
ירידה של 22% בהיקף מכירת דירות חדשות בחודש פברואר בהשוואה לחודש ינואר וירידה של 16% בהשוואה לחודש המקביל בשנה שעברה - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שפורסמו היום (א').

מהנתונים עולה כי בסך הכל נמכרו 2,142 דירות חדשות מקבלנים ויזמים ועוד 1,229 דירות שלא למכירה אך החלה בנייתן, בהן נכללות דירות בקבוצות רכישה, בנה ביתך, דיור להשכרה ושימוש עצמי של בעלי הקרקע.

 

בפילוח הדירות שנמכרו על ידי קבלנים ויזמים עולה כי במחוז חיפה נמכרו הכי הרבה דירות החודש (533) מספר דומה לנתון בחודש ינואר אך עלייה של 29% בהשוואה לנתון המקביל בשנה שעברה. לעומת זאת, במחוז מרכז, הגדול ביותר, נמכרו כ-50% פחות מאשר בשנה שעברה, כאשר הנתון החודשי עמד על 499 דירות ואילו בפברואר אשתקד הוא עמד על 974. בכל שאר המחוזות נרשמו ירידות בהיקף המכירות, בהם תל אביב, ירושלים, הצפון והדרום.

 

באשר לדירות 'שלא למכירה אך החלה בנייתן' בלמ"ס בחנו את היקף הפעילות בשלושת החודשים האחרונים (דצמבר 16-פברואר 17) עולה כי נרשמה ירידה של 13% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. על פי הנתונים עולה כי מספרן בדצמבר-פברואר עמד על כ-4,670 דירות בקבוצות רכישה – דירה אחת על כל 6.3 דירות שמכרו קבלנים, זאת לעומת 2,260 דירות בלבד בתקופה המקבילה אשתקד – דירה אחת לכל 14 דירות. בבחינה לפי מחוזות, בתקופה זו, נמצא כי במחוז המרכז החלה בנייתן של כ-1,700 דירות בקבוצות רכישה – דירה אחת לכל 5.3 דירות שנבנו על ידי הקבלנים ובמחוז תל אביב החלה בנייתן של כ 1,530- דירות בקבוצות רכישה - דירה אחת לכל 3.5 דירות שמכרו קבלנים.

 

גם החודש לא פורסמו נתונים אודות היצע הדירות שנותר למכירה. כזכור, הלמ"ס הקפיאה את פרסום הנתונים הללו לאחר שהתגלה כי מזה מספר חודשים הנתונים המועברים אליהם על ידי משרד הבינוי והשיכון אינם נכונים.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x