$
חדשות נדל

אושרה להפקדה תוכנית המתאר להרצליה: 52 אלף יח"ד עד 2030

התוכנית מציעה להגדיל את שטחי התעסוקה בעיר ב-1.8 מיליון מ"ר, לבנות 360 אלף מ"ר למלונאות ולהוסיף 1,200 דונם עבור מבני ציבור

אביב גוטר 15:3908.03.17
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בראשות, דלית זילבר, אישרה הפקדה בפועל של תוכנית המתאר הכוללנית לעיר הרצליה. אוכלוסיית העיר מונה כיום כתשעים אלף נפש, ותוכנית המתאר מאפשרת תוספת של כ-52 אלף יחידות דיור שיתנו מענה לגידול הצפוי של כ-200 אלף תושבים עד לשנת 2030.

 

התוכנית מציעה להגדיל את שטחי התעסוקה בכ-1.8 מיליון מ"ר, על מנת לשמור על תמהיל שיאפשר המשך מתן שירותים ראויים לתושבים, ובנוסף קובעת תוספת של כ- 1,200 דונם עבור מבני ציבור ותוספת של כ- 360 אלף מ"ר עבור מלונאות.

בניית טיילת בחוף הרצליה בניית טיילת בחוף הרצליה צילום: אוראל כהן

 

התוכנית שמה דגש על עיבוי המרקם הבנוי בעיר, תוך ניצול יעיל של עתודות הקרקע הפנויות בשכונות חדשות כמו "צפון הרצליה" ו"דרום מערב-חוף התכלת", וכן על ידי עיבוי המרקם הקיים בתוכניות של התחדשות עירונית במרכז העיר.

 

תוכנית המתאר מתפרסת על כל שטח השיפוט של הרצליה, כ-23 אלף דונם. מכוח אישור התוכנית, הוועדה המקומית הרצליה תוכל לאשר תוכניות מפורטות מכוח תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה.

 

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל: "התוכנית שואפת לסייע בתהליכי גידול תוך יצירת עירוניות המתבטאת בשימושים מעורבים וצירים המשכיים. כל זאת תוך שימת דגש על הולכי הרגל וחיבור הצירים למוקדים העירוניים, שטחי ציבור מטרופליניים, פארקים עירוניים וחוף הים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x