$
חדשות נדל"ן

מכרזי מחיר למשתכן בתל אביב וברמת גן נדחו בשנית

מתחילת השנה נדחו שני המכרזים של תוכנית מחיר למשתכן פעמיים. לטענת רשות מקרקעי ישראל, המכרז בתל אביב מתעכב בשל מחלוקת עם בעלי הקרקע, ואילו המכרז ברמת גן נדחה בשל אי־הסכמות עם העירייה על עלויות פיתוח הקרקע

אביב גוטר 08:2908.03.17

שני מכרזים מבוקשים של תוכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון, מחיר למשתכן, נדחו בפעם השנייה מתחילת השנה: האחד בתל אביב והשני ברמת גן.

המכרז בתל אביב הוא לבניית 74 יחידות דיור בשכונת קריית שלום. הוא שווק לראשונה בנובמבר האחרון, אך טרם פורסמה חוברת המכרז, ולכן הקבלנים לא יכולים עוד להתמודד בו ולהגיש הצעות. תאריך הסגירה המקורי של המכרז היה לסוף ינואר, אך בעקבות עיכוב פרסום החוברת הוא נדחה לאפריל. אתמול נדחה המכרז לאמצע יוני.

לפי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הסיבה לעיכוב פרסום חוברת המכרז טמונה במחלוקת הנוגעת לקרקע עליה עתידות לקום יחידות הדיור. לקרקע, המשתרעת על פני כ־150 דונם, יש עשרות בעלים, ואחד מהם הוא המדינה. לאחרונה הוחלט לגבש תוכנית איחוד וחלוקה לקרקע, מעין תרשים מפורט שלה לשם איחוד מגרשים סמוכים וחלוקתם מחדש. זאת על מנת לאפשר את פיתוח השטח וכן לניצולו המקסימלי לטובת בעלי הקרקע והציבור.

 

ל"כלכליסט" נודע כי התוכנית שהוכנה חילקה מגרשים בין עשרות בעליה, אך אחת המשפחות התנגדה לחלוקה בפני מהוועדה המקומית, בטרם הכנת התוכנית הסופית. בקשת המשפחה נדחתה, והיא החליטה להגיש ערר שנדחה אף הוא. לכן פנתה המשפחה לעתירה מנהלית. הדיון בעתירה צפוי להתקיים במהלך אפריל הקרוב. גורמים המעורים בנושא טוענים כי במידה ועתירת המשפחה תתקבל, המכרז צפוי להידחות פעם נוספת. זאת מאחר שיהיה צורך לערוך בתוכנית שינויים.

 

מנהל רמ"י עדיאל שמרון. 397 יחידות דיור ייבנו במתחם קריית חינוך שבר"ג, סמוך לרמת אפעל מנהל רמ"י עדיאל שמרון. 397 יחידות דיור ייבנו במתחם קריית חינוך שבר"ג, סמוך לרמת אפעל צילום: ענר גרין

 

לטענת אותם גורמים, המדינה הזדרזה להוציא את המכרז לפני סיום גיבוש התוכנית, ולפני שהיא יודעת איזה מגרש היא צפויה לקבל בהתאם לה.

 

במקביל, מכרז מבוקש נוסף במתחם קריית חינוך שברמת גן נדחה למאי, לבניית 397 יחידות דיור ומתחם מסחרי. המכרז שווק לראשונה בסוף דצמבר האחרון, יחד עם מכרזים נוספים ששווקו בסוף השנה, על מנת להראות עמידה ביעדי השיווקים. המכרז היה אמור להיסגר בסוף פברואר, אך בתחילתו פרסמה רמ"י הודעה על דחייה בחודש, בעקבות עיכוב בפרסום חוברת המכרז. לפי רמ"י, הסיבה לדחייה השנייה נובעת מדיונים בינה לבין העירייה בנושא עלויות פיתוח הקרקע. גורמים המעורבים בנושא מעריכים כי מדובר בדחייה אחרונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x