$
חדשות נדל

אושרה התוכנית של אאורה להקמת 3 מגדלים ברמת השקמה ברמת גן

המגדלים יתנשאו לגובה 30 קומות ויכללו 522 דירות וכן שטחי מסחר; היקף ההכנסות המשוער מהפרויקט עומד על כ-802 מיליון שקל. חלק מהתנגדויות התושבים התקבלו על ידי הוועדה

דותן לוי 11:1106.03.17

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה למתן תוקף את תוכניתה של חברת אאורה לפינוי בינוי של שישה מבני רכבת בשכונת רמת השקמה והקמת שלושה מגדלים בני 30 קומות. הוועדה דנה בהתנגדויות שהוגשו על ידי דיירים ושכנים למתחם ודחתה חלק מההתנגדויות וחלק מהן התקבלו חלקית על ידי הוועדה. כך למשל, לגבי התנגדות שטענה כי הבנייה תגרום לשינוי משטר הרוחות במקום, קבעה הוועדה כי במסגרת אישור מסמך העיצוב האדריכלי והנופי, ייבחן משטר הרוחות. יחד עם זאת, גם ההתנגדוית שהתקבלו חלקית אינן עוצרות את התוכנית ומאפשרות להמשיך לקדם אותה בתנאים מסוימים.

הפרויקט ממוקם בשכונת רמת השקמה, על גבול רמת-גן – ת"א וכן גובל בשכנת רמת חן. המתחם יוקם בין הרחובות שלם ודרך הטייסים. במתחם ישנן כיום 144 יחידות דיור בשישה מבני רכבת שנבנו בשנות החמישים ותשע יחידות מסחריות במבנה חד קומתי. מרבית המבנים והתשתיות במצב כללי ירוד וכמו כן לא קיימים כיום פתרונות הולמים לחנייה ומיגון. במקום המבנים הישנים יוקמו במתחם 3 מגדלים בני כ-30 קומות אשר יכללו בסה"כ 522 יחידות דיור, לצד כ-2,000 מ"ר שטחי מסחר.

 

הבינוי יתאפיין בבנייה מרקמית ממנה "יצמחו" המגדלים, כמו כן יוקמו חניונים תת קרקעיים לרווחת הדיירים וכן שטחי ציבור ירוקים לטובת הדיירים ותושבי הסביבה. הפרויקט יכלול גם מבני ציבור בקומת הקרקע בשניים מתוך שלושת המגדלים שיוקמו.

 

הדמיית מתחם הפינוי בינוי ברמת השקמה, רמת גן הדמיית מתחם הפינוי בינוי ברמת השקמה, רמת גן הדמייה ישר אדריכלים

 

לפי אאורה, ישנו נוסח הסכם מוסכם עם נציגות בעלי הזכויות במתחם ובימים הקרובים הם צפויים לחתום על הסכמים מול החברה. בהתאם להסכם, בעלי הדירות יהיו זכאים ל-900 מ"ר עיקרי למסחר (עבור בעלי הזכויות בחנויות במתחם) וכן 163 דירות, מתוכן הקצתה החברה לטובת כלל בעלי הזכויות במתחם 10 דירות שישמשו אותם לצורך כיסוי הוצאות הניהול בפרויקט לכשבנייתו תסתיים.

 

במסגרת הפרויקט, החברה תשווק 359 דירות וכ-1,100 מ"ר עיקרי שטחי מסחר. היקף ההכנסות המשוער מהפרויקט עומד על כ-802 מיליון שקל והחברה צופה כי תוכל להתחיל בבניית הפרויקט במהלך שנת 2018.

 

את הדיירים ייצגו בתהליך מנהל הפרויקט מטעם הנציגות מר יורם אסידון וכן עו"ד איל מאמו, ישי איצקוביץ ואלי דהאן ממשרד אגמון ושות' ורוזנברג הכהן ושות'. אדריכל הפרויקט הינו אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים. משרד השמאים קמיל-טרשנסקי-רפאל ליווה את הפרויקט.

 

יעקב אטרקצ'י בעלים ומנכ"ל אאורה אמר בעקבות אישור התוכנית כי "אנו שמחים על קבלת אישור הוועדה המחוזית ומצפים לביצוע הפרויקט בהקדם האפשרי. התוכנית הינה איכותית, הכוללת בנייה ברמה גבוהה ביותר ומציעה מענה לשטחים הירוקים, למבני ציבור ולנושאי תחבורה, איכות סביבה ועוד. אנו בטוחים כי המתחם, הממוקם באזור מבוקש ביותר בעיר, יביא לשינוי משמעותי של פני האזור ויהווה מוקד משיכה לאוכלוסייה איכותית המעוניינת ליהנות ממגורים בסטנדרטים גבוהים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x