$
חדשות נדל"ן

יו"ר ועדת הפנים: להקפיא את תוכנית הבנייה באכזיב ולהכין תוכנית חלופית

בדיון בוועדה הודיעה רשות טבע והגנים כי היא מקדמת בימים אלו תוכנית חלופית על השטח המיועד לבנייה, במטרה לדחוק את הבנייה מזרחה ולהרחיב את הגן הלאומי אכזיב

אורן פרוינד 18:0427.02.17

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, דוד אמסלם, הורה למינהל התכנון ולעיריית נהריה להקפיא את המשך קידום הבנייה בחוף אכזיב ולפעול להכנת תוכנית חלופית. זאת לאחר שבדיון מיוני 2016 ביקש מהצדדים לקיים הליך הידברות ולהגיע להסכמה שתרחיק את הבנייה מהחוף, אך הניסיונות לא צלחו.

 

במהלך הדיון הודיע נציג רשות טבע והגנים, גיל בן נון, כי הרשות מקדמת בימים אלו תוכנית חלופית על השטח המיועד לבנייה, במטרה לדחוק את הבנייה למזרח ולהרחיב את הגן הלאומי אכזיב. עד עתה לא הוגשה תוכנית כזו, אך נציג רשות טבע והגנים הודיע שיש לכך כבר אישור תקציבי ואת המשאבים הנדרשים. גם נציגת המשרד להגנת הסביבה, דורית סלע, כינתה את התוכנית "נוראית".

 

אמסלם הורה לקיים עוד הליך הידברות, ולבחון ניוד של זכויות הבנייה לאזורים אחרים במחוז צפון אשר מיועדים לפיתוח, או להגיש תוכנית חלופית על הקרקע.

חוף אכזיב חוף אכזיב צילום: אלמוג ליטמון נימי לנגר

 

תוכנית הבנייה בחוף אכזיב אושרה ב-1994, עשור לפני שחוקק חוק שמירת הסביבה החופית.  התוכנית כוללת בנייה של 839 יח"ד למגורים על קו החוף של אכזיב,

 כאשר 70 מתוכם הם בתים צמודי קרקע. בנוסף כוללת התוכנית בנייה של 750 יחידות מלונאיות. פרויקט המגורים באכזיב, שיוזמות החברות אלקטרה מגורים, צמח המרמן וסלע בינוי, זכה להתנגדות ערה מצד תושבים באזור ופעילים ירוקים לאור הקרבה שלו לקו החוף (150 מטר) ולאור ריבוי שאריות האסבסט שנמצאו באזור.

 

בעקבות הדיון היום הגיב מטה המאבק: "אנו מודים לח"כ אמסלם על שעומד על המשמר ודואג לאינטרס הציבורי. לא ייתכן שתכנית שזוכה לכל כך הרבה התנגדות ושסותרת התכנון של היום, תמשיך ותתקדם. אנו דורשים את הפסקת הבנייה כדי שנוכל לקיים שיח אמיתי שיביא לפתרון הראוי והיחידי – הרחקת הבינוי מהחוף".

 

עו"ד אלי בן ארי, היועץ המשפטי של אדם טבע ודין: "ועדה המחוזית זה לא או"ם, היא צריכה לתת פתרונות. כמו בחוף פלמחים, גם במקרה זה הוועדה המחוזית צריכה להורות על הכנת תוכנית שתשמור על ערכי הטבע הייחודיים בחוף אכזיב, כדי לשמור עליו עבורינו ועבור הדורות הבאים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x