חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אזורים מתכננת פינוי־בינוי של אלפי דירות בתל אביב

חברת הנדל"ן החלה במגעים ראשוניים עם העירייה יחד עם יזמית הנדל"ן אב־גד על הפרויקט בשכונת שיכון עממי ג'

אמיתי גזית 08:5220.02.17

חברת הבנייה הציבורית אזורים שבראשה דרור נגל ויזמית הנדל"ן אב־גד של איש העסקים מיכאל רצון בדרך לפרויקט פינוי־בינוי ענק בשכונת שיכון עממי ג' בתל אביב, על רחוב דרך השלום בגבול גבעתיים.

 

בשבועות האחרונים נתלו בחדרי המדרגות בבנייני השכונה כרזות בהן הוזמנו הדיירים למפגש עם נציגי החברות. המודעות קראו לדיירים לקחת חלק "מתכנון השכונה החדשה". ל"כלכליסט" נודע כי החברות חברו יחד והחלו בדיונים ראשונים עם עיריית תל אביב לפרויקט. היקפו עתיד להיות משמעותי, ויכלול פינוי של כ־20 בניינים ובהם כ־720 דירות.

 

לפי הערכה, כדי שהפרויקט יהיה כדאי ליזמים, הם יצטרכו לבנות פי 3 דירות, כלומר כ־2,200. ככל הידוע, מפגש ראשון עם הדיירים שבו יוצג להם הפרויקט בקווים כללים יתקיים היום. עם זאת, מדובר בשלב ראשוני ועוד צפויים מכשולים רבים בדרך להגשמת הפרויקט, אם בכלל.

מיכאל רצון מיכאל רצון צילום: אלכס קולומויסקי

 

ראשית, על החברות להגיע להסכמות עם מרבית הדיירים, ומאחר שמדובר במאות בתי אב, הצלחתה של המשימה אינה בטוחה. שנית, עליהם להגיש תוכנית בניין־עיר לשביעות רצון עיריית תל אביב, תהליך שעשוי להימשך חודשים ואולי אף שנים.

 

שכונת שיכון עממי משתרעת מצפון מזרח לדרך השלום, בין המפגש עם דרך יצחק רבין בסמוך לתיאטרון גבעתיים ועד המפגש עם רחוב המאבק סמוך לפארק אידית וולפסון. בשכונה בנייני רכבת שנבנו בשנות ה־50 של המאה הקודמת, ובהם דירות קטנות של כ־60 מ"ר. לפי אתר הנדל"ן מדלן, מחיר ממוצע של דירה בשכונה הוא כ־1.7 מליון שקל. בשל מיקומה של השכונה בקרבת תיאטרון גבעתיים והקניון, והעובדה שהיא נמצאת על ציר מרכזי שבו עתיד לעבור קו הרכבת הקלה, ניתן להעריך בזהירות כי מחירי הבתים בה עוד יעלו.

 

מנכ"ל אזורים דרור נגל. החברה נכנסה לפני שנתיים להתחדשות עירונית מנכ"ל אזורים דרור נגל. החברה נכנסה לפני שנתיים להתחדשות עירונית צילום: אוראל כהן

 

אזורים נכנסה לתחום ההתחדשות העירונית רק בשנתיים האחרונות והיא מתמקדת במתחמים גדולים. זאת מתוך כוונה אסטרטגית להשפיע על מרקם החיים בשכונה בו היא פועלת בכדי להשביח את ערך הדירות שהיא מוכרת. כיום יש לה מלאי מתוכנן של 7,000 דירות חדשות ב־19 פרויקטים של פינוי־בינוי או תמ"א 38, בשלב מתקדם שבו יותר מ־80% מהדיירים חתמו על הסכמים עימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x