$
חדשות נדל

חרף האיסור של כחלון, השמאי הממשלתי ממשיך לבדוק: "מחירי הדירות מוסיפים לעלות"

דבריו של אלדרוטי נאמרים יומיים לאחר שפורסמה סקירת הכלכלן הראשי באוצר לפיה בחודש דצמבר האחרון נרשם שפל בכמות העסקאות לרכישת דירות מאז 2011. לפני כחודש החליט כחלון כי רק הלמ"ס תפרסם דו"חות על מחירי הדירות

אמיתי גזית 08:0115.02.17

"מסתמן כי המגמה של עליית מחירי הדירות נשמרת גם ברבעון הנוכחי", כך אמר השמאי הממשלתי טל אלדרוטי ל"כלכליסט".

 

דבריו של אלדרוטי נאמרים יומייםלאחר שפורסמה סקירת הכלכלן הראשי באוצר לפיה בחודש דצמבר האחרון נרשם שפל בכמות העסקאות לרכישת דירות מאז 2011, ויום אחרי הדיווח של חברת שיכון ובינוי לפיו כמות הדירה שמכרה בשלושת החודשים האחרונים נמוכה ב־30% מקצב המכירות החודשי הממוצע שלה בשנה שעברה. שני הנתונים - עליית מחירים חרף ירידה בכמות העסקאות - מתיישבים זה עם זה בשל השיטה שבה שווקו קרקעות המדינה בשנה האחרונה.

לפי החלטת שר האוצר משה כחלון, הקרקעות שווקו רק במסגרת תוכנית מחיר למשתכן והן מיועדות למשקי בית שאין בבעלותם דירה. כלומר, מלאי הקרקעות למשפרי דיור ולמשקיעים, שמהווים 70% משוק הנדל"ן, כמעט לא גדל מאז הושקה התוכנית לפני כשנה.

 

השמאי הממשלתי טל אלדרוטי השמאי הממשלתי טל אלדרוטי

 

מדברי אלדרוטי משתמע כי הוא שוקד על הכנת דו"ח רבעוני על מחירי הדירות למרות שלפני כחודש החליט כחלון כי רק הלמ"ס תפרסם דו"חות על מחירי הדירות. הסיבה הרשמית היא הצורך בקהורנטיות של הנתונים. אלדרוטי, שהדו"חות הקודמים שפרסם לא היו נוחים לכחלון, הבהיר שאין בכוונתו לפרסם את הדו"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x